Lacrosse > Mužský lakros > Vyvrcholení první poloviny základní části NBLL přineslo úporný lakros

Vyvrcholení první poloviny základní části NBLL přineslo úporný lakros

13.4.2015

Tomáš Čekal v brance Jižního MěstaTomáš Čekal v brance Jižního Města
Tomáš Čekal v brance Jižního Města
Pavel Došlý to něměl před brankou hostů jednoduchéPavel Došlý to něměl před brankou hostů jednoduché
Pavel Došlý to něměl před brankou hostů jednoduché
Jáchym Plecháček útočí na branku Aleše KlokanaJáchym Plecháček útočí na branku Aleše Klokana
Jáchym Plecháček útočí na branku Aleše Klokana
Hostující Tomáš Beren srovnává v 46.minutě na 4:4Hostující Tomáš Beren srovnává v 46.minutě na 4:4
Hostující Tomáš Beren srovnává v 46.minutě na 4:4
Jan Adamiec v dresu TJ MalešiceJan Adamiec v dresu TJ Malešice
Jan Adamiec v dresu TJ Malešice
Martin Tolar zařídil vítězství Malešic v prodlouženíMartin Tolar zařídil vítězství Malešic v prodloužení
Martin Tolar zařídil vítězství Malešic v prodloužení

Nedělní domácí utkání Jižního Města s týmem TJ Malešice patřilo k těm, u kterých se těžko odhaduje, jak mohou dopadnout.

Oba týmy podávají v poslední době dobré výkony, oba se připravují na nadcházející Memoriál Aleše Hřebeského a oba mají ve svém týmu osobnosti, které jsou schopny ovlivnit svou hrou zápas - v týmu LCJM je to Pavel Došlý, kterému ale hostující hráči nedali moc příležitostí a soustředili na něho svou zvýšenou pozornost, a Tomáš Čekal v brance, který naopak věnoval svou plnou pozornost útočníkům Malešic.

Výsledkem byl velmi vyrovnaný zápas s neobyčejně málo vstřelenými brankami, protože i Aleš Klokan a v druhé půli Tomáš Pelikán v brance hostí předvedli velmi slušný výkon.

Žádnému z týmů se nepodařilo za celý zápas odskočit více než o jeden gól!

První branka padla až po dlouhých téměř devíti minutách a zařídilo ji duo Tomáš Beran a Adam Podroužek. Do konce čtvrtiny pak srovnal Kadeřábek.

Jižní Město nedokázalo udržet nervy na uzdě a promarnilo ve druhé čtvrtině šanci hrát 5 na 3, když se po pouhých osmi vteřinách dvojnásobné přesilovky nechal za nedovolené bránění vyloučit Michal Šamaj. V závěru početní výhody ji ale Pavel Došlý po asistenci Jana Kadeřábka nakonec využil (3:2).

Ve 40. minutě ale posledně jmenovaný svůj tým výrazně oslabil, když jeho vražení na hrazení nešlo ohodnotit jinak než vyloučením na 5 minut.

Domácí tým se dokázal úspěšně a takticky bránit 4 a půl minuty. V té době ale na 4:4 upravil Tomáš Beran.

Když poté v normálním hracím čase skórovali ještě Ben Lavallee (JM) a Adam Podroužek (MAL), následovalo prodloužení.

Martin Tolar nakonec svou druhou brankou v zápase rozhodl, že se hrálo přesně 3 minuty a 33 vteřiny.
Domácím zůstal doma jeden bod, cenné dva body si připisují Malešice.

SK Lacrosse Jižní Město vs. TJ Malešice 5:6p (1:1, 2:1, 1:1, 1:2, 0:1)