Lacrosse > Interkros > Soutěže > Dětské soutěže > Závěr sezony v dětských soutěžích 2021-2022

Závěr sezony v dětských soutěžích 2021-2022

28.5.2022

Soubor:
2021-2022_dĚtskÉ_ligy_vÝsledky_aktuÁlnÍ.xlsx
Popis:
Konečné výsledky
Formát:
xlsx
Velikost:
846kB

O víkendu 21. - 22. května 2022 proběhlo poslední kolo dětských lig v interkrosu, které probíhají během školního roku každý měsíc od října do května. Přes nepříjemná omezení kvůli Covidu a různá nutná opatření celý ročník proběhl v pořádku.

Ligy jsou rozděleny podle kategorií pro hráče do 9, 11, 13 a 15 let. Dětské ligy v interkrosu jsou dlouhodobě organizované jako otevřené turnaje pro všechny oddíly z Česka, které mají zájem a možnost se zúčastnit. Podle pořadí na turnaji jsou přidělovány body a ty se za všechny turnaje sčítají a určují konečné pořadí v lize.

Konečné pořadí v jednotlivých ligách a individuální statistiky ročníku 2021/2022 (nejlepší střelec, nejlepší brankář, nejužitečnější hráč) najdete v přiloženém souboru.

V průběhu sezóny 2021/2022 se situace vyvíjela v jednotlivých dětských ligách rozdílně.

 V lize do 15 let tým Sokola Spořilov nenašel pokořitele díky borcům jako Vašek Kobrle, Matěj Nešpor či brankář Vojta Paulas.

 Liga do 13 let byla letos nejlépe obsazená dětská soutěž, kde se hrál interkros atraktivní a na vysoké úrovni. Na všech turnajích bojovaly o prvenství týmy Sokola Libuš a Sokola Spořilov a výsledky finálových zápasů na turnajích byly vždy těsné. Prvních 5 turnajů tak vyhrál těsně Spořilov a poslední 3 turnaje Libuš.

 V lize do 11 let na začátku ročníku vedl tým Sokol Libuš, ale od 3. turnaje již v lize dominoval tým SK Lacrosse Jižní Město (LCJM), který nakonec celou ligu vyhrál. Na posledním turnaji ligy se o 3. místo utkaly týmy Sokola Spořilov a LK Atom Říčany. Vzájemný zápas však skončil remízou a tak o pořadí na posledním turnaji (a tím i také o 3. místě v lize) rozhodlo skóre, které měl lepší Spořilov.

 V čele ligy nejmladších hráčů (do 9 let) byl od počátku sezóny tým TJ Malešice, který díky neúčasti na lednovém turnaji o vedení v lize přišel. Nakonec však Malešice zvítězily díky vítězství na posledním turnaji nad týmem LCJM, který tak nechal o bod za sebou na 2. místě. Zajímavý byl boj o 3 místo. Na posledním turnaji prckové ze Spořilova zvítězili nad Libuší a bodově se srovnali. Protože i vzájemné zápasy v průběhu ligy měli shodné, nakonec byly uděleny dvě 3. místa.

Příští ročník dětských lig (U9-11-13 a 15 let) začíná turnajem o víkendu 21. - 22. 10. 2022 a bude pokračovat turnaji 1x do měsíce až do května 2023. V současnosti se už rýsují některé nové týmy, nejzajímavější asi z Brna. Doufám tedy, že další ročník bude neméně zajímavý, jako ten uplynulý a že se vše v pořádku podaří uskutečnit bez otravných omezení.

Děkuji za pozornost. Martin Nešpor, vedoucí dětských soutěží

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95