Lacrosse > Ženský lakros > MS U19: Vstup lakrosových reprezentantek do MS bohužel úspěšný nebyl

MS U19: Vstup lakrosových reprezentantek do MS bohužel úspěšný nebyl

27.7.2015

23. července začal ve skotském Edinburghu světový šampionát v lakrosu juniorek do 19 let. Díky dvouleté tréninkové píli a nezbytnému sponzoringu na tento turnaj odletěl i český výběr s ambicemi vylepšit historicky nejlepší 9. místo.

Celý tým odcestoval do Skotska kvůli aklimatizaci o dva dny dříve. Po příjemném uvítání, které zajistili tradiční hráči na dudy, se tým podrobil poslednímu tréninku a taktickému "team talku" před čtvrtečním ostrým startem.

České hráčky čekal po slavnostním zahajovacím ceremoniálu hned úvodní zápas celého mistrovství. Díky změně programu jej však neodehrály s týmem Haudonesaunee, ale s reprezentačním výběrem Austrálie. Pro Český tým to byl nezáviděníhodný vstup do turnaje, jelikož se v zápase střetly dvě odlišné váhové kategorie. Australanky, jako jeden z nejlepších týmů světa, byly rychlé a technicky velmi zdatné. Dle oficiálního vyjádření tým nenastoupil do utkání s největším nasazením, jelikož síly je nutné šetřit na klíčovější zápasy důležité k postupu ze skupiny. Pro tým to byl spíše velký zážitek střetnout se se světovou špičkou a v duelu Davida s Goliášem češky podlehly rozdílem třídy 28:2. Za naše barvy se trefily Kristýna Šturmová a Adéla Procházková.

Nabitý program příliš prostoru k odpočinku nenabízí, a tak hráčky absolvovaly druhý den dopolední trénink a odpoledne zápas s domácím Skotskem. Ani tento zápas však nezačal pro Češky nejlépe. Prohrávaly 5:0, ale do konce poločasu se hru i skóre podařilo zkorigovat na vyrovnaných 7:6. Po přestávce však Skotsko nastřílelo tři rychlé branky a nepříznivý stav se již nepodařilo otočit. Češky nakonec podlehly domácímu výběru 19:8. Třemi brankami se v českých barvách blýskla Adéla Procházková. Aby nebylo málo smutku z prohry, potkala tým další nepříjemnost v podobě zranění středopolařky Mirky Pivoňkové, která byla po ošklivém faulu hospitalizována a byla jí diagnostikována zlomenina kotníku.

V sobotu tým nastoupil proti svému velkému rivalovi z Německa a ani do třetice to nebylo pro české barvy šťastné utkání. Zápas byl od začátku vyrovnaný, ale Němky byly úspěšnější v proměňování šancí, což se ukázalo jako klíčový rozdíl mezi oběma týmy v tomto utkání. Stejně jako počasí byl v sobotu nepříznivý i výsledek 13:6 ve prospěch Německa. Tři zásahy si v tomto utkání připsala Sára Schlitzová. Český tým však odehrál zatím svůj nejlepší zápas a jeho výkony mají vzestupnou tendenci proto mohou k dalším zápasům vzhlížet se vztyčenou hlavou. Třeba již k tomu dalšímu s Finskem...

Martin Šmejkal/usasport.cz

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%