Lacrosse > Všechny nejbližší světové šampionáty budou v Asii

Všechny nejbližší světové šampionáty budou v Asii

24.1.2024

Všechny nejbližší světové šampionáty budou v Asii

Čtyřletý cyklus, který nás počínaje letoškem čeká, bude při vrcholných akcích soustředěn na jeden kontinent. World Lacrosse dnes oznámil, že mistrovství světa hráčů do 20 let v příštím roce bude hostit Jižní Korea, světový šampionát žen v roce 2026 uspořádá Japonsko, stejně jako o rok později MS mužů.

Vše začíná už letos v Hongkongu, kde se v srpnu střetne dvacet reprezentací v rámci mistrovství světa juniorek. Ovšem bez účasti českého národního týmu, pro který by šlo o mimořádně nákladný turnaj. Seniorky čeká jen o několik týdnů dříve ME v Portugalsku. Příští rok se konají v Asii i Světové hry, konkrétně v čínském městě Čcheng-tu.

Čerstvé informace z World Lacrosse hovoří o tom, že vrcholné světové akce budou v Asii i v dalších letech. Jižní Korea uspořádá příští rok v červenci (18. - 27.) mistrovství světa juniorů. Reprezentační týmy se sjedou do metropole Sogüpcho na ostrově Čedžu. Jde o vůbec první turnaj tohoto ražení v Jižní Koreji.

Seniorské šampionáty v letech 2026 (ženy) a 2027 (muži) se pak uskuteční v Japonsku. O přesném místě a datech ještě není jasno. Tyto informace zveřejní World Lacrosse později. Pro kvalifikaci na mistrovství světa, která budou poprvé početně omezena, bude pro Česko a další evropské země sloužit mistrovství Evropy. V případě již zmíněného turnaje žen v Portugalsku musí Češky obsadit nejhůře sedmé místo, aby se do Japonska za dva roky podívaly. MS žen už v zemi vycházejícího slunce bylo, a to v roce 1997.

„Jsme nadšení, že tyto šampionáty přidělíme Koreji a Japonsku. Obě země jsou připravené uspořádat prvotřídní akce. S nadcházejícím světovým šampionátem juniorek budeme mít čtyři mistrovství za čtyři roky v Asii, což odráží fakt, jak náš sport strašně rychle roste,“ řekl mimo jiné výkonný ředitel World Lacrosse Jim Scherr.

Text: Pavel Urban

Foto: World Lacrosse

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272