Lacrosse > Mužský lakros > Vrcholí Národní field lakrosová liga

Vrcholí Národní field lakrosová liga

1.10.2010

(pch) - V sobotu a v neděli vrcholí posledními čtyřmi utkáními na stadionu v Malešicích letošní ročník NFLL. A ve všech čtyřech utkáních je stále o co hrát! V sobotním utkání by mohla zatím poslední Slavia ve snaze dohnat ztrátu na třetí Tricksters potrápit Malešice, které jsou v herní krizi, a ve druhém utkání bude mít stejnou motivaci stále se lepšící bratislavský tým proti probuzenému Jižnímu Městu.

Pokud v sobotu favorité nezaváhají, přinese neděle lahůdkové zápasy o celkové první a druhé, respektive třetí a čtvrté místo mezi Jižním Městem a Malešicemi a mezi Slavií a Tricksters. V utkání o 3. a 4. místo mají partii lépe rozehranou Slováci, kteří Slavii dvakrát porazili o celkem 17 gólů a jen jednou s ní prohráli o gól. Aby mohla Slavia pomýšlet na lepší umístění, musela by svého soupeře pokořit o více než 16 branek.

Mezi oběma adepty na vítěze NFLL je situace o mnoho dramatičtější. Malešice rozehrály ročník velmi dobře a svého nejvážnějšího soupeře v boji o první příčku porazily v prvním utkání 14:11. Pak ovšem přišel útlum a zejména vysoká prohra ve třetím střetnutí 7:15 musí žlutomodré mrzet. V každém případě musejí Jižní Město porazit o více než 7 branek, pokud chtějí i další rok hýčkat vítěznou trofej v klubové kantýně.

Pokud utkání skončí o 7 branek pro Malešice, rozhoduje rozdíl vstřelených a obdržených branek ze všech utkání ročníku. V současné době mají Malešice skóre +71 a Jižní Město +68. Tady by tedy rozhodovaly také sobotní zápasy obou soupeřů.

V sobotu před utkáními seniorské ligy sehrají svůj zápas také junioři Jižního Města a Radotína.

Předpověď počasí je slibná, a tak pokud nevíte, co v sobotu a v neděli s volným časem, přijďte se podívat do Malešic. Občerstvení a dětské hřiště k dispozici!

Program utkání:

sobota, 2. října
10.00  SK Lacrosse Jižní Město – LCC Radotín (junioři)

12.30   TJ Malešice – LC Slavia
15.00   SK Lacrosse Jižní Město – Tricksters  LT

neděle, 3. října
10.00   TJ Malešice – SK Lacrosse Jižní Město
12.30   LC Slavia – Tricksters  LT

Petr Chmelař 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 203