Lacrosse > Mužský lakros > Vrchol nadstavby NBLL: Jižní Město porazilo Radotín v prodloužení

Vrchol nadstavby NBLL: Jižní Město porazilo Radotín v prodloužení

20.9.2008

Zápasem LCC Radotín – LC SK Jižní Město vyvrcholila nadstavbová část letošní Národní boxlakrosové ligy. To, jak týmy nastoupí k čtvrtfinále play-off, bylo jasné už před zápasem, přesto obě mužstva hrála naplno a 110 diváků na tribunách radotínské arény se rozhodně nenudilo.

Jižní Město vstoupilo do zápasu lépe a prakticky první střelou se v 56. vteřině ujalo vedení, když se přesně trefil Milan Černík. Ve čtvrté minutě zvyšoval Josef Ondráček na 2:0. Radotín snížil v přesilovce v desáté minutě, autorem branky byl Jiří Košťál, ale o necelou minutu později se díky Jakubu Nováčkovi dostalo Jižní Město opět do dvougólového vedení a poměrem 3:1 skončila i první čtvrtina. Radotín v ní sice přestřílel soupeře 11:5, ale jeho útok byl místy unáhlený a nepřipravený.

Druhá perioda byla herně vyrovnaná. Radotínský útok se lépe koncentroval a dostával soupeře pod tlak, ale vytěžil z toho jen jednu branku, když se v 19. minutě strefil Petr Poupě. Jižní Město se snažilo využívat spíš individuálních schopností svých hráčů, ale naráželo na pevnou radotínskou obranu. která odolala i přesilovce a nedovolila soupeři v druhé čtvrtině skórovat. V závěru čtvrtiny se Jižní Město pokusilo využít dvojnásobné výhody – na trestné lavici seděl radotínský Pavel Poupě, Jižní Město odvolalo brankáře a hrálo 6 na 4. Střelu Milana Černíka však zachytil obránce Ondřej Mika, prázdnou branku soupeře ale přes celé hřiště nestrefil.

Ve třetí minutě třetí čtvrtiny unikl při oslabení radotínský Martin Hodaň a vyrovnal na 3:3. Jižní Město ale zásluhou Jakuba Nováčka tutéž přesilovku dokázalo využít a znovu se ujalo vedení. O minutu později srovnal Radek Skála, ale Jakub Nováček svým třetím gólem strhl vedení zpět po dalších 90 vteřinách. Radotín pak ve44. minutě sehrál ukázkovou přesilovku, na jejímž konci byl Jan Gadzuras a bylo to 5:5. V poslední minutě periody se ale radotínskou obranou protlačil Pavel Došlý a znovu dostal Jižní Město do vedení.

Ve druhé minutě čtvrté periody zařídil Jižnímu Městu dvoubrankové vedení Josef Ondráček. V padesáté minutě Petr Poupě snížil, ale o dvě minuty později se prosadil opět Jakub Nováček. V 56. minutě vedlo díky Jiřímu Mikulkovi Jižní Město už 9:6. Radotín ale zápas nevzdal.

V 57. minutě snížil Emil Moravec, tři čtvrtě minuty před koncem periody se krásnou přízemní střelou k tyči trefil Radek Skála a v čase 59:36 po závaru před brankou Jižního Města vyrovnal tísněný Jiří Košťál. Radotín získal následný face-off, vzal si oddechový čas a po něm se pokusil zápas rozhodnout hrou v šesti. Nechybělo mnoho, aby se mu to povedlo. Stejně jako v první čtvrtině Radotín soupeře výrazně předčil v počtu střel na branku.

Ve třetí minutě nastavení, hraného na „náhlou smrt“, rozhodl střelou přes obránce a clonícího hráče Josef Ondráček. Jižní Město tak připravilo Radotín o první body v sezóně.

O víkendu 27. a. 28. 9. se v Radotíně hrají čtvrtfinálové zápasy play-off. LCC Radotín se utká s LC Šumperk, který porazil v nadstavbě LK Kroměříž a nechal jí černého petra devátého týmu v lize, nepostupujícího do play-off. LC Jižní Město se střetne s LC Old Dogs Plzeň, TJ Malešice nastoupí proti LC Pardubice.

Zatímco u všech těchto utkání je favorit jasný, poslední čtvrtfinále mezi mladým týmem LC Slavia Praha a veteránským Falcon Millionaires slibuje drama. Čtvrtfinále se hrají na jeden zápas, semifinále pak na dva vítězné zápasy a finále na tři. Poražení čtvrtfinalisté se spolu s devátým týmem střetnou každý s každým ve skupině o celkové 5.–9. místo.