Lacrosse > Mužský lakros > Vlci dokázali ve finále NBLL vzdorovat jen první čtvrtinu

Vlci dokázali ve finále NBLL vzdorovat jen první čtvrtinu

23.6.2019

(pch) – Radotín – ať už prostřednictvím elitního LCC, nebo Wolves – včera opět utvrdil svou nadvládu v českém boxlakrosu.

Složení finále vzbuzovalo otázky, jak se obě mužstva pocházející z jednoho klubu s finálovou výzvou popasují – zda v tréninkovém tempu jako v základní části, nebo soubojem hodným finále NBLL. A téměř 400 diváků v radotínské aréně nebo doma u internetové televize bylo naštěstí svědkem druhé možnosti.

Vlci nastoupili k utkání odhodlaně a sebevědomě. Jejich jedinou šancí bylo rozbíjet smrtící kombinace LCC už v zárodku a kontrovat rychlými brejky. To se jim v první periodě dařilo, byť počet nevyužitých brejkových situací v porovnání s těmi využitými na jejich kontě rostl. Branka LCC z hole Skály v závěrečných vteřinách periody při hře bez brankáře a další Loskotova trefa hned v úvodu druhé periody ale jejich odhodlání zlomily a souboj de facto skončil.

Už je tradicí, že máme pomalejší rozjezd. Před zápasem jsme si řekli, fyzicky je nezlomíme, že musíme tlačit na jejich mentální odolnost. Cesta vedla přes kvalitní hru v útoku a soustavný tlak na jejich obranu, která jim byla naordinována kanadským poradcem Marty O'Neilem a která vyžaduje dokonalou disciplínu – a tu tým Wolves nemá úplně zvládnutou," komentoval zlomové okamžiky trenér LCC Patrik Procházka.

Mareš v brance LCC pak dlouhých 25 minut v celé 2. periodě a téměř do poloviny 3. periody držel čisté konto, zatímco na druhé straně brankový účet rostl.

Je ovšem ke cti Vlků, že i přesto dál urputně bojovali a snažili se alespoň korigovat výsledek. Na jejich holích ale byla znát ztráta sebedůvěry a nezkušenost. Ani LCC se ale na zápas nevykašlal a zahájil líbivou exhibici plnou rychlých nahrávek, chytrých kombinací a přesných střel.

Hráči byli upozorněni na velkou zbraň Wolves, kterou jsou rychlé protiútoky, zejména v podobě jejich nejlepšího hráče Tomáše Hájka. Eliminovat se nám je víceméně povedlo. S narůstajícím skóre klesalo sebevědomí hráčů soupeře. Pak už šlo jen o to pobavit velký počet diváků, kteří si našli cestu do arény,“ uzavřel P. Procházka.

I když skóre narůstalo do hrozivých výšek, až do konce se hrál rychlý a zajímavý lakros.

Naším snem v letošním ročníku NBLL bylo dostat se do finále – a to se nám splnilo. Chtěli jsme odehrát důstojně utkání, a to se bohužel úplně nepodařilo. Bereme to jako cennou lekci, která v týmu vyvolá chuť se posunout zase o krok dál, chuť na sobě pracovat a vyrovnat se klukům z LCC,“ shrnul dojmy z utkání trenér Wolves Lukáš Neužil.

Nejepšími hráči finále byli vyhlášeni Jakub Výmola (LCC) a Tadeáš Němec (WOL).

LCC Radotín vs. LCC Wolves 26:7 (6:3, 9:0, 5:3, 6:1)

Foto: Ondřej Mika a Síma Pflegerová

Vice foto zde

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%