Lacrosse > Mužský lakros > Vítězem základní část Evropské lakrosové ligy jsou Wolves

Vítězem základní část Evropské lakrosové ligy jsou Wolves

7.10.2013

foto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika

Třetí turnaj ELL rozhodl o složení dvojic pro play-off třetího ročníku ELL. Wolves opět předváděli kvalitní výkony, prohráli během víkendu pouze jedinou periodu a v semifinále vyzvou lepšící se tým Pietro Filipi. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Custodes a loňský vítěz Deutschland Adler.

Za krásného počasí byly v Radotíně k vidění velmi kvalitní a dramatické zápasy, spousta pěkných gólů a skvělých individuálních výkonů. Podívejme se na jednotlivé zápasy.

Custodes vs. Pietro Filipi 9:8 (4:1, 3:3, 2:4)
Hned úvodní duel přinesl velmi dramatický průběh a konečně kompletní tým Pietro Filipi, včetně Ginny Capicchioni v brance, naznačil, že je s ním nutno vážně počítat. Custodes si po většinu utkání udržovali mírný náskok, ale sedm minut před koncem se podařilo soupeřům dokonce vyrovnat na 7:7 zásluhou Brandona Boccellariho, pro kterého to byla už čtvrtá trefa v zápase. O konečném vítězství Custodů však vzápětí rozhodly dvě branky během jedné minuty, které vsítili Seidl a Skála.

Wolves vs. Deutschland Adler 10:7 (3:1, 3:4, 4:2)
Na druhém turnaji to mezi těmito soupeři velmi jiskřilo a v důsledku toho nemohli do tohoto utkání nastoupit potrestaní Loskot a Plunkett. Wolves začali velmi dobře, střelecky se dařilo Jirkovi Košťálovi, který se během úvodních dvaceti minut strefil hned čtyřikrát. V polovině utkání se Adlers zvedli a třemi rychlými brankami Biebera, Brandenburgera a Rozkota vyrovnali na 5:5. V závěrečné periodě se však střelecky probudili i další hráči Wolves, Filip Broz a Matěj Barákem. Oba přidali po dvou brankách a dovedli tak svůj tým k cennému vítězství.

Pietro Filipi vs. Wolves 3:8 (0:1, 1:2, 2:5)
V prvních dvou periodách jednoznačně dominovali oba brankáři, Jakub Mareš a Ginny Capicchioni. Skvělými zákroky přiváděli střelce k zoufalství a povolili jim pouhé čtyři zásahy do černého. Wolves o svém vítězství rozhodli čtyřmi brankami v rozmezí pěti minut závěrečné periody, kdy už hráčům Pietro Filipi začaly pomalu docházet síly. Za Wolves se trefili i mladíčci Sedlák a Bergman.

Custodes vs. Deutschland Adler 10:12 (3:5,3:1,4:6)
Custodes vstoupili do posledního sobotního utkání velmi vlažně a během úvodních čtyř minut je třikrát potrestal elitní střelec Adlers, Kanaďan Brian Tyacke, který nakonec v zápase vstřelil sedm branek a byl hlavním strůjcem vítězství německého týmu.

Za Custodes držel prapor zejména Radek Skála, autor čtyř branek, ale jinak radotínští působili nesourodým dojmem a vcelku zaslouženě odešli z tohoto souboje poraženi.

Deutschland Adler vs. Pietro Filipi 5:10 (0:5, 3:3, 2:2)
Adlers, tentokrát bez Pavla Došlého, totálně zaspali úvodní periodu. Obrana byla velmi propustná a výsledek 0:5 nedával příliš šancí do dalšího průběhu zápasu, zejména když v sedmnácté minutě zvyšoval Tomáš Procházka (draftovaná posila z Custodes) již na 7:0. Až poté se německý tým zkoncentroval, ale na lepší výsledek, než bylo snížení rozdílu ve skóre, už to nestačilo. Uhraný bod nicméně stačil Adlers, aby svého soupeře v tabulce třerího turnaje předstihli.

Wolves vs. Custodes 14:11 (5:4, 5:4, 4:3)
Závěrečné utkání základní části rozhodlo o celkovém pořadí pro play-off. Wolves stačil k celkovému vítězství zisk pouhého bodu z pěti možných. V první periodě to dlouho na úspěch nevypadalo, v páté minutě zvyšoval na 3:1 pro Custodes Vojta Weiss a Wolves celý čas pouze dotahovali náskok soupeře. Nakonec však na vytoužený bod dosáhli. O jejich vítězství v první periodě rozhodl ve čtrnácté minutě Artur Bergman po přihrávce Matěje Baráka.

V dalším průběhu zápasu si Wolves stále udržovali mírný náskok a dovedli utkání k vítěznému konci.

Závěrečný turnaj základní části naznačil velkou vyrovnanost týmů před play-off, které proběhne v sobotu 19. 10. Nikdo si netroufne označit jednoznačného favorita letošního ročníku, a šance celkový úspěch se tak dávají všem týmům. V semifinálových soubojích to za čtrnáct dní bude velmi zajímavé.

Všechny zápasy najdete na www.net-tv.cz. Statistiky a další informace jsou na www.europeanlacrosseleague.eu. Fotogalerie je zde.
Jan Barák

 

Pořadí na třetím turnaji ELL
1. Wolves – 14 b.
2. Deutschland Adler – 6 b.
3. Pietro Filipi – 5,5 b.
4. Custodes – 4,5 b.

Celkové pořadí po základní části
1. Wolves – 38,5 b.
2. Deutschland Adler – 28,5 b.
3. Custodes – 23,5 b.
4. Pietro Filipi – 17,5 b.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302