Lacrosse > Mužský lakros > Vítězem premiérového Českého poháru se stalo Jižní Město

Vítězem premiérového Českého poháru se stalo Jižní Město

24.11.2013

Ve finále prvního ročníku Českého poháru se střetli hráči domácího Jižního Města s radotínskými Wolves. Oba týmy si finálovou účast vybojovaly v dramatických semifinálových bojích a i finále bylo napínavé až do samého konce.

Jižní Město v semifinále porazilo TJ Malešice o pouhou jednu branku 7:6, když po úvodní čtvrtině vedlo jednoznačně 4:0. Malešičtí však dalším průběhu zápasu prokázali návrat formy a od samostatných nájezdů je dělilo při Beranově tyči jen pár centimetrů.

Wolves ve svém semifinálovém utkání velmi překvapivě porazili zkušenější radotínské kolegy z Custodes. Skvěle jim vyšla první polovina utkání, kdy vedli již 6:1. Na konci druhé periody se Custodes probudili a čtyřbrankovou šňůrou se dotáhli na jednobrankový rozdíl. K dokonání obratu však nenašli dostatek sil a Wolves v závěru své vedení ještě navýšili a zvítězili 10:7.

Do finálového zápasu, před kamerami televizí Sport 5 a TV Metropol vstoupili mnohem lépe Wolves. Po úvodní brance Matěje Baráka z páté minuty se trefil Jirka Loskot, po něm dvakrát  Radek Skála a na konci jedenácté minuty byl stav již 4:0 pro radotínské hráče. Na první branku Jižního Města Milana Černíka ve čtrnácté minutě vzápětí odpověděl Jiří Loskot. Když už se zdálo, že Wolves půjdou do první přestávky se čtyřbrankovým vedením, darovali obránci fatální chybou v poslední vteřině branku Adamovi Ondráčkovi.

Ve druhé periodě napínavého zápasu hraného ve vysokém tempu se oba týmy strefily do sítě soupeře pouze jednou, a tak do závěrečné třetiny zápasu vstupovali Wolves stále s nadějným vedením 6:3.

Závěrečná perioda však vyšla skvěle zkušenějším hráčům Jižního Města. Na branku Michala Rozkota ještě odpověděl svou pátou trefou Radek Skála, ale to byl poslední radotínský zásah do černého.

Na přelomu desáté minuty se za Jižní Město trefil dvakrát Adam Ondráček a na 7:7 vyrovnal Lukáš Seiler. Obrat v zápase pak tři minuty před koncem přesnou střelou dokonal Milan Černík, asi nejzkušenější hráč na ploše. Ve zbytku utkání pak Wolves trpěli častými vyloučeními a do větších šancí se už nedostali. Po závěrečném hvizdu tak mohla naplno propuknout radost domácích hráčů z cenného vítězství v prvním ročníku této zajímavé soutěže.

Sestřih z finále bude vysílat TV Sport5 v pátek 29. 11. v 18.55.

Velký dík patří pořadatelům z Jižního Města za skvělou organizaci obou turnajů Českého poháru.

První hvězda zápasu: Matěj Barák, Wolves
Druhá hvězda zápasu: Tomáš Čekal, Jižní Město
Třetí hvězda zápasu: Lukáš Seiler, Jižní Město