Lacrosse > Mužský lakros > Vítězem NFLL tým LCC Wolves

Vítězem NFLL tým LCC Wolves

4.11.2018

Brněnský finálový zápas NFLL sliboval a také i přinesl více než zajímavou podívanou. Jako první se v sychravém sobotním odpoledni prosadili v zápise z utkání jako domácí vedení LCC Wolves, a to jmenovitě ve čtvrté minutě Tomáš Procházka krásnou střelou ze střední vzdálenosti.

Vídeňští Monarch si svůj první gólový zápis schovali až na konec první čtvrtiny – to se však prosadili rovnou dvakrát, když branky vsítily opory rakouského týmu Adrian Balasch a Rintaro Fujita. Za radotínské v samém závěru periody skóre srovnával po přihrávce Tomáše Knotka Šimon Kučera, do druhé čtvrtiny tedy finalisté vstupovali za nerozhodného stavu 2:2.

Podobně vyrovnaný proběh nabídlo i druhé dějství, kdy se vedení přelévalo ze strany na stranu; vídeňský Fujita již ve 33. minutě zkompletoval hattrick, za LCC Wolves se znovu prosadil Šimon Kučera, nakonec však i o poločasové pauze na ukazateli skóre svítil nerozhodný výsledek, tentokrát v poměru 5:5.

Svižný, vyrovnaný lakros, plný důrazných osobních soubojů a extrémního nasazení odpovídající důležitosti utkání se nepřestal hrát ani po přestávce. Wolves se nejprve po brankách Matěje Baráka a Tomáše Procházky dostali do dvoubrankového, a posléze dokonce i tříbrankového vedení, na které nicméně posléze gólově odpověděli Adrian Balasch a Rintaro Fujita. Před závěrečnu čtvrtinou nicméně měli za stavu 9:8 výhodnější výchozí pozici LCC Wolves.

Nicméně hned ve druhé minutě poslední periody stav srovnal vídeňský Marcel Reinsperger a skóre tak bylo znovu vyrovnané 9:9. Na začátku 67. minuty sice poslal radotínské do vedení svojí druhou brankou Tomáš Knotek, poté se však LCC Wolves na více než 7 minut střelecky odmlčeli. Monarchs vyhrnuli ve snaze finálové utkání zvrátit na hřiště to nejlepší, co měli k dispozici, na dlouho zamknuli Wolves na jejich obranné polovině a jali se obléhat radotínskou branku. Navzdory několika velice nadějným příležitostem, kdy již někteří diváci zvedali ruce nad hlavu, se však rakouským útočníkům rozvlnit radotínskou síť nepodařilo. Vyčerpaného soupeře tak radotínští „dorazili“ brankami Matěje Kresla a Šimona Kučery, jenž v 78. minutě završil hattrick a přidal tak gólovou pojistku. Po ní mohli LCC Wolves již jen odpočítávat závěrečné sekundy zápasy a těšit se z výhry 12:9, která jim přinesla zasloužený zisk historicky prvního zisku poháru pro vítěze NFLL.

Pohár pro vítěze NFLL se tak zásluhou Wolves letos přesouvá z Prahy – Jižního Města do Prahy - Radotína.

LCC Wolves vs. Vienna Monarchs 12:9 (2:2, 3:3, 4:3, 3:1)