Lacrosse > Mužský lakros > Vítězem NFLL SK Lacrosse Jižní Město

Vítězem NFLL SK Lacrosse Jižní Město

27.6.2021

(jnp) - Vítězem letošního ročníku národní fieldlakrosové ligy se stal pražský celek z Jižního Města. Rozhodl o tom poslední hrací víkend, konaný v Benešově, ve kterém si nově korunovaný šampion v sobotním zápase nejdříve přesvědčivě poradil s brněnskými Ravens a následně v neděli zisk titulu potvrdil výhrou i v repríze posledního finále proti radotínským Wolves.

V napínavém zápase, který byl tečkou za zkrácenou sezónou, po dramatickém průběhu před důstojnou diváckou kulisou zdolal své radotínské rivaly v poměru 14:9, když se vývoj zápasu přeléval z jedné strany na druhou a přetahovanou definitivně rozhodla až poslední čtvrtina.

Trofej tedy putuje na Jižní Město. Byl to nicméně právě radotínský celek, který týmu z Jižního Města v letošním ligovém ročníku dělal největší problémy, když jej i jako jediný dokázal na domácí půdě zdolat v prodloužení. Pomyslné stříbrné medaile tedy letos patří mladému radotínskému týmu, u které se dá očekávat progres do dalších ročníků; ze třetího místa se mohou radovat brněnští, pro které se jedná o nejlepší výsledek v historii klubu.

Finálový víkend proběhl v rámci akce Lakros v Benešově konané za podpory města Benešov.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270