Lacrosse > Ženský lakros > Vítězem ELL 2014 jsou Deutschland Adler - kopie

Vítězem ELL 2014 jsou Deutschland Adler - kopie

2.11.2014

Obhájci titulu Wolves v napínavém finále nestačili na tým Deutschland Adler. Německý tým vyhrál o jediný gól a oplatil tak „vlkům“ porážku z loňského finále. Na třetím místě skončili Custodes po vítězství nad Pietro Filipi.

Wolves nastoupili do play-off zápasem proti Pietro Filipi. Kouč Wolves Jiří Pechar nominoval na play-off druhého žolíka – Adama Kostku. Vedení ligy a týmy schválili, že tým smí mít pro play-off tři hráče, kteří se nezúčastnili žádného ze základních turnajů, za dodržení počtu dvou žolíků na sezónu. Týmu Pietro Filipi naopak chyběli angličtí hráči, jak hřmotný útočník Rob Clark, tak opora obrany Ben Stothard. Úvodní třetina ale byla opatrná a očekávaná převaha Wolves se nekonala. První gól padl až ve 13. minutě, kdy Adam Kostka zpoza branky překonal dobře chytajícího brankáře Curta Kinneyho. Ve druhé periodě Wolves ožili, zrychlili a strhli zápas na 6:1. Třetí třetina byla opět vlažnější. Wolves ji vyhráli 3:2, ještě s poslední vteřině dovolili skórovat Patriku Martínkovi. Konečné skóre bylo 10:3.

Ve druhém semifinále se očekával napjatější souboj. Deutschland Adler využili zmíněnou výjimku z pravidel k nominování finských reprezentantů Jarna Aaltonena a Markuse Mattily. A první jmenovaný byl opravdu posilou. Dvoumetrový čahoun s vynikající střelou se třemi góly podílel na celkovém vítězství Deutschland Adler 12:6. Oba brankáři, jak Dominik Sika za Custodes, tak Tomáš Čekal za Deutschland Adler excelovali.

Custodes pak v zápase o bronz přehráli Pietro Filipi 13:7.

Do finálového zápasu vstoupili lépe Deutschland Adler. Wolves byli opět jaksi zakřiknutí a záhy prohrávali 0:3. Pak se ke gólu prodral Radek Skála a následně Wolves dotáhli na 2:3. Do přestávky ale Deutschland Adler ještě jeden gól přidali. Německý tým dobře bránil nejlepší střelce Wolves a nepouštěl je k rychlým kombinacím. Útoku Wolves také chyběl hravý Jiří Loskot. Opět je třeba pochválit oba brankáře. Po dvou třetinách byl náskok Deutschland Adler 6:3. V poslední periodě se Wolves nadechli k náporu a povedlo se jim za hlasité podpory fanoušků dotáhnout na rozdíl jediného gólu na 6:7. Pak ale jejich tlak oslabilo dvojité vyloučení, při kterém Deutschland Adler díky gólu Jarna Aaltonena opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. Za Wolves v závěru zápasu ještě jednou snížil Adam Kostka, ale když půl minuty před koncem zápasu Deutschland Adler získali míč, povedlo se jim cenné vedení udržet.

Deutchland Adler působili ve finále kompaktněji a odhodlaněji a po dvou letech se tedy pohár vrací do Německa.

Nejlepší útočník: Brian Tyacke (DEA)
Nejlepší přechodový hráč: Klaus Hauer (PIF)
Nejlepší brankář: Tomáš Čekal (DEA)
Vítěz kanadského bodování a nejlepší střelec: Radek Skála (WOL, 68 b. za 56 gólů a 12 asistencí)