Lacrosse > Ženský lakros > Vinařovy spojuje dravost a bojovnost. Matka s dcerou opět na jednom hřišti

Vinařovy spojuje dravost a bojovnost. Matka s dcerou opět na jednom hřišti

17.4.2024

V našich končinách to není zase tak neobvyklá situace. Několikrát už si matka zahrála se svým potomkem v ligových zápasech nebo dokonce v reprezentaci. Nyní se na Česko-německém poháru v dresu Jižního Města představily Barbora a Anna Vinařovy. Pro obě to byl skvělý zážitek.

Poprvé si spolu zahrály minulý týden při startu jarní části Národní ligy ženského lakrosu. A pak právě během víkendu na Česko-německém poháru. Přestože Barbora už nějakou dobu nehrála a chodila podporovat dceru na zápasy juniorek, tentokrát při nedostatku hráček kývla na návrat a v týmu se potkala se svou třináctiletou dcerou.

„Já si vždycky přála si s Aničkou zahrát. Chtěla jsem trochu nabourat to vedení ze strany Radotína, když hrála hlavně Mišuta se Simonou. Takže jsem ráda, že se to povedlo. Ale vyplynulo to ze situace. Každopádně to bylo super. Jsem hrozně překvapená, že se ta příležitost vůbec naskytla,“ řekla bývalá reprezentantka. Anna ji doplnila: „Bylo to super. Nečekala jsem předem, že máma půjde hrát. Určitě si cením toho, že nastoupila, protože dlouho nehrála. A na hřišti nám určitě pomohla.“

Barbora hrála poprvé lakros na konci 80. let ve svých dvanácti. Aničce je aktuálně jen o rok víc. Bez obav se ale snaží vzdorovat a bojovat i proti dospělým a zkušeným hráčkám. „Je to určitě rozdíl oproti juniorské kategorii, ale myslím, že jsem si docela zahrála,“ hodnotila s úsměvem po zkušenostech v Česko-německém poháru Anna.

Matka její odhodlání náležitě ocenila: „Jsem překvapená z toho, jak je Anička dravá, že se nebojí v tomhle věku proti seniorkám hrát a že na tom hřišti byla vidět. Za to jsem ráda,“ uvedla Bára a dodala: „Když to srovnám s tím, když jsem byla mladší, tak bych řekla, že po mně má dravost a chuť hrát a bojovat o balony. A nevzdávat se do poslední chvíle.“ Během turnaje si i několikrát nahrály, ovšem gól z toho nebyl.

Každopádně rodinná setkání se o víkendu konala v různých týmech. Vždyť Iveta Drbohlavová trénuje v celku Sokol I. Smíchov svou dceru Veroniku, držitelku stříbra z loňského ME juniorek. I ony si před několika lety spolu zahrály v Národní lize ženského lakrosu. Podobně jako v dresu Radotína Lenka Pešková s dcerou Danielou. Zatímco druhá jmenovaná dál hraje, Lenka se během turnaje představila v rozhodcovském.

Známou dvojicí, kterou zmínila výše i Barbora Vinařová, jsou pak Simona Baráková s Michaelou Srchovou. Simona nyní trénuje LCC Harpyje a její dcera Michaela hraje za radotínské LCC Girls. U postranní čáry ji navíc o víkendu pozorovala malá dcera, možná pokračovatelka lakrosového rodu. Simona s Michaelou spolu hrály nejen za klub, ale také v reprezentaci, například na mistrovství Evropy v Praze v roce 2004. Tehdy s nimi byly v týmu i výše uvedené Barbora, Iveta a Lenka.

Text: Pavel Urban

Foto: ČLU

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93