Lacrosse > Mužský lakros > Víkendové souboje o 5. až 8. místo v NBLL

Víkendové souboje o 5. až 8. místo v NBLL

1.6.2009

(ao) - O víkendu se v ČEZ Areně v Pardubicích hrály dva důležité zápasy o konečné umístění v NBLL. Nejvýhodnější pozici si v nadstavbě vybojovali hráči Pardubic, a proto v sobotu přivítali jedno z příjemných překvapení ligy Rascals Jižní Město.

LC Pardubice - Rascals Jižní Město 17 : 2
Na soupeři byla víc než na jakémkoli jiném týmu znát náročnost letošní ligy a zraněními zdecimovaný kádr nedokázal domácím odolávat víc než polovinu zápasu. Protože se v průběhu utkání zranili další hráči soupeře, jde označit sympatický výkon hostí za hrdinství. Pro domácí borce šlo v závěru již o přípravu na nedělní zápas o konečné páté místo se silnou Plzní.

LC Pardubice - OLD Dogs Plzeň 17:9 (1:2, 4:3, 4:2, 8:2)
Plzeňští si v sobotu poradili s pražským ForFunem a v neděli dorazili do Pardubic v plné síle. Hned zkraje utkání se ujali vedení a protože domácí první periodu nebyli příliš produktivní, byl stav přes jejich střeleckou převahu ve prospěch hostí. Poločasové skóre bylo nerozhodné, ale ve třetí periodě se začala projevovat mírná převaha Pardubic. Závěrečnému náporu plzeňských zabránili hráči Pardubic několika rychými brankami v poslední periodě a vítězství si pohlídali. Celkový výsledek je pro hosty s ohledem na předvedenou hru až moc krutý.

Pardubice tak dosáhli svého dosud nejlepšího historického úspěchu a pátým místem v NBLL dali zapomenout na týden starý neúspěch ve čtvrtfinále ligy.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 207