Lacrosse > Mužský lakros > Víkend přinese rozuzlení hádanky NFLL. Dočká se NFLL prvního superfinále s mezinárodní účastí?

Víkend přinese rozuzlení hádanky NFLL. Dočká se NFLL prvního superfinále s mezinárodní účastí?

24.9.2013

Víkend přinese rozuzlení hádanky NFLL. Dočká se NFLL prvního superfinále s mezinárodní účastí?

(pch) - Až poslední víkendový turnaj NFLL, konaný na hřišti SK Motorlet, definitivně rozhodne o účastnících letošního superfinále, ale i o pořadí na dalších místech. Pět naplánovaných utkání může ještě pořadím řádně zamíchat.

V nejlepším postavení je LCC Radotín. Vede tabulku s 21 body a před sebou má dvě utkání – s Jižním Městem a se Slavií –, z nichž mu pro účast v superfinále stačí získat tři body (a případně neprohrát s Jižním Městem o více než dvě branky).

V tradičně předehrávaném pátečním utkání přivítá právě obhájce titulu od 19.30 hod. na svém hřišti Ke zdeři hráče z Jižního Města (v předchozím utkání zvítězil LCC Radotín 10:7). O dvě místa v superfinále se letos jednoznačně ucházejí tři mužstva (kromě pátečních soupeřů ještě Vienna Monarchs). Situace na špičce tabulky je otevřená do posledního utkání, takže lze čekat zajímavý souboj o tolik potřebné body. Radotín navíc posílí Dominik Pešek, který se vrací po úspěšné misi v kanadských juniorských soutěžích, a proslýchá se, že i Jižní Město bude mít zahraniční posily.

Sobotní program zahájí od 12.00 hod. na hřišti SK Motorlet slovenští Tricksters proti Jižnímu Městu. Má-li Jižní Město pomýšlet letos na účast ve finále, jsou pro něj tři body z tohoto utkání povinností, ovšem ani Tricksters se určitě nechtějí smířit s aktuální předposlední příčkou (předchozí utkání skončilo 6:11 pro Jižní Město).

Od 16.15 hod. se na stejném hřišti střetnou Monarchové z Vídně s letos slabými Malešicemi. Loňský účastník finále v probíhajícím ročníku NFLL tápe, potýká se s nedostatkem hráčů a zatím překvapivě nezískal jediný bod. Zato stále ještě nováček soutěže z Rakouska se veze na vítězné vlně a díky široké hráčské lavičce se netají ambicí získat českou mistrovskou trofej (v předchozím utkání podlehly Malešice Monarchům jen těsně 6:7).

Sobotní program ukončí od 16.00 hod. přeložené utkání mezi Vienna Monarchs a Jižním Městem, tedy přímý souboj o pravděpodobně druhé finálové místo. Rakušané pořádají v neděli reprezentační kemp, takže si museli tento důležitý zápas přeložit na sobotu. Uvidíme, pro který z týmů bude nutnost sehrát druhé soutěžní utkání během jediného dne handicapem. Jižní Město bude mít navíc v nohách těžký páteční zápas s Radotínem. Oba soupeři ovšem mohou těžit ze široké hráčské základny a oba před víkendem posílili o nové hráče, takže lze čekat určité obměny kádrů. Z předchozího souboje odešli vítězně hráči Jižního Města (11:8).

V neděli pak fanoušky lakrosu čeká od 10.00 hod. jediné utkání mezi týmy na chvostu tabulky, Malešicemi a Tricksters. Malešice mají už jen mizivé šance na to se odlepit od samotného dna, ale Tricksters by se v případě vítězství posunuli v konečné tabulce na čtvrté místo před pražskou Slavii. Tricksters venku nejsou tak silní jako ve své baště a Spalovači nepochybně nebudou chtít ukončit soutěž bez jediného vítězství. I v neděli tedy bude na co se dívat!

Program:

pátek 27. září, SC Radotín, Ke Zdeři
19.30 hod. LCC Radotín vs. SK Jižní Město

sobota 28. září, SK Motorlet, Butovická ul.
12.00 hod. Tricksters Bratislava vs. SK Jižní Město
14.15 hod. Vienna Monarchs vs. TJ Malešice
16.00 hod. Vienna Monarchs vs. SK Jižní Město

neděle 29. září, SK Motorlet, Butovická ul.
10.00 hod. Tricksters Bratislava vs. TJ Malešice

Petr Chmelař
Foto Michal MáraNábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%