Lacrosse > Mužský lakros > Vedení Českého svazu mužského lakrosu se přimlouvá za Irokézy

Vedení Českého svazu mužského lakrosu se přimlouvá za Irokézy

16.7.2010

(pch) - Vedení ČSML včera prostřednictvím svého mluvčího zaslalo dopis britskému ministerstvu vnitra, v němž se přimlouvá, aby příslušné orgány Spojeného království povolily hráčům reprezentujícím původní obyvatele Severní Ameriky, od nichž se lakros naučily hrát desítky národů na celé zemi, vstup na své území.

Přístup organizátorů i mezinárodní lakrosové federace k celému problému je pochopitelně spíše pragmatický; nikdo z odpovědných se nechce nechat zatáhnout do věci, ze které se postupně stává spíše politický problém. Na druhou stranu, jak často se lakros dostane do hlavních zpráv? 

Tento postoj se projevil tím, že organizátoři na poslední chvíli změnili plánované přátelské utkání Anglie - Německo (které se mělo hrát namísto chystaného galapředstavení Anglie - Irokézové) na regulérní soutěžní utkání, čímž potvrdili fakt, že před podporou Irokézů dali přednost podpoře diváků - to si zakoupili denní vstupenky na tři utkání modré divize na hlavním stadionu, a tak tři utkání denně musejí dostat. Postoj pochopitelný, ale mně nepříliš blízký. Tady ale asi dobré řešení nexistuje... 

Máte k tomu co říci? Zkuste diskusi k článku...

Dopis naleznete v přílozeSoubor:CMLAletter.pdfPopis:

Petr Chmelař

 

 

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
  • bez Irokézů

    Anna Márová Faktem je, že zmařením příjezdu Irokézů se do sportu zatáhlo politikum. Pragmaticky se k věci postavila Hillary Clinton,když týmu dala jednorázovou, příště neopakovatelnou výjimku. Škoda, že to tak nevzala anglická administrativa. Vítěz bude vždycky ten z MS bez Irokézů.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 200