Lacrosse > Mužský lakros > Ve druhém utkání NBLL Slavia potrápila Jižní Město

Ve druhém utkání NBLL Slavia potrápila Jižní Město

24.10.2012

(mz) - V neděli 21. října se ve druhém utkání nového ročníku NBLL střetl v hale na Jižním Městě „A“ tým SK Lacrosse JM s LC Slavia Praha.

Do utkání lépe vstoupila Slavia. Ve třetí minutě otevřel skóre po hezké akci K. Schaffner, o chvíli později přidal další branku Roubíček. Tuto periodu Jižní Město prohrálo 2:4.

Ani v té další se domácím nedařilo o moc lépe, i když ji vyhráli 4:3. Celkově se poprvé Jižní Město dostalo do vedení až ve 34. minutě, kdy Rozkot upravil na 8:7.Od té doby již domácí vedení nepustili. Slavia se v posledních 10 minutách snažila rozdíl ve skóre smazat, ale podařilo se jí jen upravit výsledek na konečných 13:11 pro Jižní Město.

LCJM si po čtyřech letech vyzkouší, jaké to bude hrát se dvěma týmy. Na soupisce A týmu je nyní 19 hráčů, a pokud nebudou k dispozici všichni, nebude to v žádném případě jednoduché.

Do útoku se proto přesunul i druhý z bratrů Plecháčků, David a uvedl se hned třemi brankami a jednou asistencí.

Nejúspěšnějším útočníkem LCJM byl Milan Černík (3 branky + 2 asistence), Pavel Došlý (3+1) a Jáchym Plecháček (2+2)

Na soupisce Slavie se objevila nová posila z USA Max Goldfarb, jenž dokonale nahradil zraněného Ondřeje Sochnu. Až se Sochna uzdraví, budou spolu se Schaffnerem nebezpečným útokem.

Nejúspěšnějšími útočníky Slavie byli Karel Schaffner (3+1) Max Goldfarb (3+0) a František Marhoul (1+2).

Zajímavostí utkání bylo, že rozhodčí rozdali 16 trestů a z toho hned 4 byly za nesportovní chování.

Další zápas hraje LCJM A již tuto sobotu proti týmu Forfun v Radotíně. Slavia si zahraje v neděli opět v hale na Jižním Městě, tentokrát s LCJM B od 20:15.