Lacrosse > Interkros > Vánoční turnaj 2014

Vánoční turnaj 2014

4.12.2014

O víkendu 29. a 30. listopadu se v Praze uskutečnil další ročník mezinárodního interkrosového turnaje. Mezi dvanácti týmy bylo 6 různých národností, v čele s loňským vítězem z Německa, týmem L.A. Panthers, dále rakouští Ewoks, tým Hungary, slovenský Pampůch a v neposlední řadě italský tým Victory Vercurago. Českou republiku reprezentovali LCJM, PS Bandits, Vopice, Ontario, Hodge Podge, Papas & Ňiňos a Malax. 

Zúčastněné týmy byly rozděleny do čtyř skupin po třech, kde spolu odehrály vzájemné zápasy. Následoval zápas prvních týmů s druhými z jiné skupiny. Vítězové postoupili do semifinále, ze kterých vzešly dvojice pro finále a zápas o třetí místo.

Do semifinále se probojovaly týmy PS Bandits, Victory Vercurago, LCJM a L.A. Panthers. Toto složení se dalo lehce očekávát již před začátkem turnaje. V zápase PS Bandits proti Victory Vercurago se rozhodovalo až ve druhé půli, kdy se povedlo domácím Bandits odskočit na rozdíl několika branek. Oběma týmům chyběli v brance jejich brankářské jedničky, a tak se rozhodovalo spíše v poli.

Druhé semifinále také vyznělo lépe pro domácí tým, tedy LCJM, který si nakonec snadno poradil s německými Panthers.

O vítězství v turnaji se tak utkalo české duo. Ve finále byl lepším týmem LCJM, který svého soupeře porazil vysokým rozdílem.

Souboj o třetí příčku byl vyrovnaný až do konce a rozhodovaly góly až v samotném záveru utkání. Nakonec byl šťastnějším tým Victory Vercurago z Itálie a němečtí Panthers tak po loňském vítězství obsadili čtvrtou příčku. 

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Birg Berger z L.A. Panthers, nejužitečnějším hráčem turnaje pak Christian Tries ze stejného týmu. Nejlepším střelcem se stal Milan Černík z LCJM a nejlepší střelkyně Lucie Boháčková a Tereza Koubová. 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%