Lacrosse > Mládež > Vánoční lakrosový turnaj základních škol

Vánoční lakrosový turnaj základních škol

20.12.2021

V pátek 17. prosince se v Praze-Řepích hrál první lakrosový turnaj základních škol, který se uskutečnil v rámci projektu Lakros do škol. Od září si tak děti na prvním stupni mohly pod vedením lakrosových trenérů na svých hodinách TV vyzkoušet lakros a své dovednosti uplatnit v turnaji na závěr roku.

Do projektu Lakros do škol se zapojilo deset základních škol z Prahy a okolí. Turnaje se nakonec účastnilo škol šest: ZŠ Drtinova red, ZŠ Drtinova blue, Meteorologická Libuš, Černošice, Lipence a Compass Kunratice, která nakonec byla nejúspěšnější a turnaj vyhrála.

Na šedesát dětí tak mělo možnost seznámit se s lakrosovým utkáním a odnést si sportovní zážitek.

„Vypadá to, že si to děti náramně užily!" potvrzuje Iveta Drbohlavová, vedoucí celého projektu. „Inspirovali jsme se projektem Trenér do škol, akorát jsme to vzali do vlastních rukou a perfektně to zafungovalo. Nadšené jsou jak děti, tak učitelé. Můžou vyzkoušet nový sport a ještě je to někdo naučí a vysvětlí.“

„Budeme pokračovat s projektem dál a zapojovat další školy a těšíme se na další turnaje a utkání,“ potvrzují Jakub Nováček a Brian Witmer, kteří se také aktivně zapojili do trénování dětí ve školách.

Výsledky:

1. Compass Kunratice
2. ZŠ Černošice
3. ZŠ Meteorologická
4. ZŠ Drtinova red
5. ZŠ Lipence
6. ZŠ Drtinova blue

Více info na FB a IG Czech Lacorsse.

Projekt Lakros do škol funguje v rámci Komise pro rozvoj (KOPR).

Barbara Bažantová

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa