Lacrosse > Ženský lakros > V ženské lize se čeká vyrovnané jaro, všechny týmy mají vysoké ambice

V ženské lize se čeká vyrovnané jaro, všechny týmy mají vysoké ambice

19.4.2023

V ženské lize se čeká vyrovnané jaro, všechny týmy mají vysoké ambice

Třetí středu v dubnu startuje jarní část Národní ligy ženského lakrosu. Přesně 40 dní potrvá, než bude známý nový český mistr. Titul obhajuje radotínský celek LCC Girls, ale ostatní týmy letos cítí, že by se pohár mohl po dlouhých letech dostat do rukou někoho jiného.

Už podzimní zápasy provázela až nečekaná vyrovnanost. Tabulku sice vedou již zmíněné Girls, když jsou zatím neporažené, ale přes zimu tým utrpěl šrámy na soupisce. „Bohužel se nám nakupilo několik dlouhodobých zranění včetně naší jedničky v bráně Kateřiny Dvořákové, která má zlomenou ruku. Z osobních důvodů do jara nezasáhnou také další dvě klíčové hráčky. Jsme si vědomé, že ostatní týmy přes zimu pilně trénovaly. Naše výsledky budou záležet na výkonu každé hráčky a uděláme všechno pro to, abychom i letos udržely titul,“ říká za Girls středopolařka Kateřina Hlavsová.

Girls začnou jarní odvety domácím derby proti mladším kolegyním Harpyjím. Mnohé z juniorek jsou posilněné čerstvým úspěchem na reprezentačním turnaji ve Španělsku, kde český národní tým do 21 let získal prvenství. Některé hráčky šly v pondělí přímo z letadla ještě na trénink. „V jarní části sezony bychom chtěly zužitkovat nové herní dovednosti, na kterých jsme pracovaly téměř celé zimní období. Zápasy budou vyrovnané a my se těšíme na všechny výzvy, co nám přinesou. Naším hlavním cílem je si zahrát ve finále a herně si odnést co nejvíce zkušeností,“ prohlašuje sebevědomě Lucie Chottousová, která už má za sebou zkušenosti i ze seniorské reprezentace.

Smíchovský výběr bude sázet i na jaře na týmovost. Vyrovnaně zvládl na podzim zápas i s obhájkyněmi titulu a také zde hrají důležitou roli i juniorské reprezentantky. „Dlouhodobě pracujeme na zlepšení týmové hry, různých herních vzorcích a také kreativitě hráček, které se vzájemně naučily důvěřovat si a hrát spolu za všech okolností. Chceme se soustředit taky na mentální odolnost jako jednotlivci i tým. S tím vším přichází náš hlavní cíl – zlepšit naše umístění v národní lize. Chtěly bychom si vybojovat účast na Česko-německém poháru a změřit síly s jinými týmy než obvykle,“ říká za SIS zkušená Martina Hájková.

Zatím bez bodu je Jižní Město, ale v ani jednom zápase v první části sezony výrazně nepropadlo. Kapitánka týmu Kateřina Raková neskrývá optimismus. „Po nepodařeném podzimu vstupujeme do ligy z posledního místa, ale po tvrdé zimní přípravě a třetím místu na Česko-německém poháru máme ty nejvyšší ambice.”

Po odehrání šesti odvet v základní části se finálový víkend odehraje 27. a 28. května.

Text a foto: Pavel Urban

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%