Lacrosse > Mužský lakros > V zahajovacím utkání NLL podlehlo Toronto týmu Calgary 9:12

V zahajovacím utkání NLL podlehlo Toronto týmu Calgary 9:12

9.1.2012

(pch) - Včera o půlnoci našeho času byla po slavnostním ceremoniálu v Air Canada Centre zahájena nová sezóna zámořské lakrosové ligy NLL utkáním Toronto Rock proti Calgary Roughnecks.

V první periodě Rock převálcovali Calgary s českým reprezentantem Mikem Poulainem v brance pěti góly, když se dvěma brankami uvedl nováček Josh Sanderson. 

I přes nadějné vedení po první periodě Rock nedokázali v utkání zvítězit.

„Přestali jsme hrát jako tým,“ uvedl hlavní kouč Toronta Troy Cordingley. „Soupeř se po přestávce zlepšil a začal nás zle tlačit.”

Hráči Calgary začali z velkého náskoku Rock ukusovat už ve druhé periodě, kdy překonali Matta Roika, debutujícího v brance Rock po odchodu Boba Watsona, hned třikrát. Snahu Calgary vedl Dane Dobbie, jenž si v první polovině připsal jednu branku a jednu asistenci.

I ve třetí periodě pokračovali Roughnecks ve skvělém výkonu – periodu vyhráli 5:2 a začínalo se od začátku. O vyrovnání se zasloužil dvěma brankami hlavně Shawn Evans. 

Hned na začátku posledního dějství strhl vedení na stranu Roughnecks dvěma góly Scott Ranger. Rock korigovali jednou brankou na začátku 12. minuty, hosté ale dvěma brankami v závěrečných 2 minutách utkání potvrdili své vítězství.

Hlavní kouč týmu Calgary Dave Pym ocenil své hráče za soustředěnost, s níž se dokázali vrátit do zápasu, a nakonec i urvat vítězství. „Překonat takový vstup do utkání a nakonec zápas dovést až k vítěznému konci, to vyžaduje značnou psychickou sílu. My jsme ale zůstali klidní a prosadili jsme se díky odvaze a trpělivosti,“ řekl Dave Pym.

Calgary vyslalo na branku Matta Roika celkem 57 střel. Kapitál Colin Doyle prohlásil, že se Matt Roik za svůj výkon vůbec nemusí stydět. „Myslím, že chytal skvěle,“ řekl Colin Doyle. „Doufejme, že ho to uklidní a utne řeči o tom, že Watsona nemůže nahradit.”

„Byl vynikající, díky němu to byl vyrovnaný zápas,” prohlásil kouč Toronta Troy Cordingley o Roikovi, který zastavil 45 střel.

Nejlepším střelcem Rock byl Colin Doyle s jednou brankou a třemi asistencemi, na straně Calgary to byl Dane Dobbie, který k hattricku přidal tři asistence. 

Program NLL pokračuje 14. ledna těmito utkáními: Philadelphia Wings v. Rochester Knighthawks, Buffalo Bandits v. Toronto Rock, Colorado Mammoth v. Minnesota Swarm, Washington Stealth v. Calgary Roughnecks.

Utkání můžete díky spolupráci Livestream a National Lacrosse League (NLL) zdarma sledovat na streamu v HD kvalitě na adrese http://new.livestream.com/nll. Kromě přenosů zde budou k dispozici fotografie, články a videoklipy.

Toronto Rock v. Calgary Roughnecks 9:12 (5:0, 1:3, 2:5, 1:4)

S použitím článku Justina Millersona

Foto Jack Boland/QMI Agency

Další foto na http://www.nll.com/photo_gallery/show/45828#3

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272