Lacrosse > Mužský lakros > V sobotu v Malešicích začíná 26. ročník NFLL - POZOR ZMĚNA

V sobotu v Malešicích začíná 26. ročník NFLL - POZOR ZMĚNA

31.8.2017

V sobotu v Malešicích začíná 26. ročník NFLL - POZOR ZMĚNA

(pch) Kvůli nezpůsobilému terénu v Malešicích se všechna víkendová utkání přesouvají do areálu TJ Sokola Bílá Hora. Sobotní časy utkání zůstávají beze změny. V pražských Malešicích sotva doduněly mantinely po juniorské European Boxlacrosse Challenge a místní fanoušci se mohou těšit na další porci lakrosu – v sobotu od 14.00 hod. zde totiž rozehraje úvodní utkání nového ročníku Národní fieldlakrosové ligy nováček Knights z Červených Peček proti vídeňským Monarchům. 

Oproti předchozímu ročníku došlo k dalšímu rozšíření ligy – soutěž sice opustil obhájce titulu LCC Radotín a také bratislavští Tricksters, ale vrátila se TJ Malešice a nově nastupuje právě mužstvo LSC Knigts, jehož hráči okusili ligové trávníky již vloni v dresu brněnských Ravens. 

Soutěž navíc obohatí Kosynierzy Wroclaw, kteří sehrají polovinu kol, ale i tak do pořadí bezesporu promluví. 

NFLL vyvrcholí ve státní svátek 28. října superfinálovým utkáním na atletickém stadionu Slavie Praha, v němž se od 13.00 hod. utká vítěz základní části s druhým mužstvem v pořadí. 

Mezi další drobnější novinky patří také změna bodování – v souladu s logikou lakrosu, který nezná remízu, se bude udělovat jeden bod za vítězství (nehledě na to, zda v řádné hrací době, nebo v prodloužení) a nula bodů za prohru.

A trochu statistiky - co do počtu mistrovských titulů je to mezi „starou trojkou“ vzácně vyrovnané - Malešice jich mají osm, Jižní Město také osm a LCC Radotín sedm. Defilé mistrů ČR (respektive ČSFR) doplňuje ještě Plzeň se dvěma tituly.

Kompletní rozpis utkání naleznete zde, výsledky a statistiky pak zde.

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 207