Lacrosse > Mužský lakros > V Radotíně začíná „festival boxlakrosu“

V Radotíně začíná „festival boxlakrosu“

21.4.2017

Ilustrační foto z MAH 2016Ilustrační foto z MAH 2016
Ilustrační foto z MAH 2016
Ilustrační foto z MAH 2016Ilustrační foto z MAH 2016
Ilustrační foto z MAH 2016
Ilustrační foto z MAH 2016Ilustrační foto z MAH 2016
Ilustrační foto z MAH 2016

V pražském Radotíně začne už v pátek 21. dubna 2017 týden doslova napěchovaný boxlakrosem. Kdo nezná tenhle tvrdý a rychlý sport nebo ho neviděl naživo, neměl by si to nechat ujít. Do areálu pořádajícího klubu LC Custodes se totiž každoročně sjíždějí hráči z celého světa, aby se zúčastnili největšího evropského turnaje, který se těší mimořádné pověsti i v zámoří – Memoriálu Aleše Hřebeského. Letos je to už 24. ročník. 

Reprezentační utkání jako předehra
Ještě předtím se ale můžeme těšit na čtyřdenní „předkrm“ ve formě třetího ročníku série mezistátních přátelských zápasů s názvem European Box Lacrosse Invitational. Vzhledem k blížícímu se historicky prvnímu mistrovství Evropy v boxlakrosu (v červenci ve finském Turku) zařadilo tuto akci do své přípravy jedenáct reprezentačních týmů, které jako sparing partner doplní LC Old Dogs Plzeň. Rozpis zápasů a další podrobnosti najdete zde. Česká reprezentace se představí v pátek a v sobotu. 

Maraton turnajových zápasů začíná ve středu
Memoriál, který se těší přídomku „turnaj s největší mezinárodní účastí na světě“, začne ve středu 26. dubna 2017. I letos se na umělé trávě radotínského Sokola představí jednadvacet týmů z patnácti zemí, z toho pět ze zámoří, a fanoušci se můžou těšit na celkem 59 zápasů. Letošní novinkou je, že obě semifinále se uskuteční už pátek večer, finále je pak na programu v sobotu od 20 h.

O obhajobu loňského triumfu se budou pokoušet kanadští Alberta Warriors. Domácí Custodes by jim ale moc rádi oplatili smolnou porážku v loňském finále. Tradičně silný bude další kanadský tým Green Gaels, černým koněm by pak mohli být Turku Titans z Finska, loni čtvrtí. A podcenit není možné ani tradičního účastníka z USA tým Megamen, vítěze turnaje z roku 2012.

Turnaj začne zápasy v sedmi základních skupinách. Do osmifinále postoupí první dva týmy. Domácí Custodes vstoupí do Memoriálu středečním odpoledním zápasem proti slovenskému národnímu týmu Nationals a po slavnostním zahájení v 19 h změří síly se skotskými Glasgow Clydesiders. 

V akci i boxlakrosoví profesionálové
Největším diváckým lákadlem budou tradičně zámořští hráči se zkušenostmi z profesionální NLL. V dresu Green Gaels se představí kanadský mistr světa a člen Hall of Fame Gavin Prout, který dokázal za svou kariéru nasbírat v profesionální NLL 989 bodů a má ve své sbírce vítězství v juniorském Minto Cupu i seniorském Mann Cupu. Další hvězdou týmu je Jonas Derks, který ve stejné soutěži nasbíral 345 bodů. Velkou hvězdou bude i Erik Turner, absolvent a hráč prestižní Cornell University, který v loňském finále dovedl tým Alberty k vítězství. 

Užijte si nezapomenutelnou atmosféru
Pro diváky i hráče nebudou ani letos chybět služby profesionálního fotografa Josefa Štěpána, vybaveného špičkovou tiskárnou Epson ve stánku přímo v areálu hřiště. Všechny fotografie budou prezentovány na LCD monitorech na fotostánku a každý si je bude moci prohlédnout a případně ihned pořídit v profesionální kvalitě až do velikosti A3+! Další už tradiční službu bude nabízet ve svém stánku masér a fyzioterapeut Jan Borůvka Heřmánek, a to divákům i hráčům.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu i s dětmi, nemusíte mít obavu, že by se nudily. V areálu mohou využít dětský koutek školičky Petrlíč s profesionálním personálem. Děti mohou také soutěžit o drobné ceny a jistě ocení už legendární sobotní večerní ohňostroj. Výtěžek tradiční tomboly, v níž každý vyhrává a do níž věnovali ceny partneři turnaje, půjde tentokrát na účast české ženské reprezentace na letošním MS v Guildfordu v jižní Anglii.

Kdo se byť jednou zúčastnil Memoriálu Aleše Hřebeského, dá nám za pravdu, že lakrosový areál LCC Radotín má svého genia loci a turnaj neopakovatelnou atmosféru. Přijďte si ji užít – dramatické zápasy, příjemná setkání, dobré pivo i jídlo a třeba lakrosovou afterparty do klubu Uhelna na Smíchově.

Celý turnaj můžete sledovat živě na Youtube kanálu LCC zde. Rozpis, statistiky, reportáže a další informace najdete na www.AHMemorial.cz

Antonín Gottwald

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 169