Lacrosse > Mužský lakros > V pátek začíná 23. ročník NFLL

V pátek začíná 23. ročník NFLL

17.8.2014

V pátek začíná 23. ročník NFLL

(pch) - V pátek 22. srpna se v zahajovacím utkání Národní fieldlakrosové ligy 2014 na stadionu Meteoru Kačerov v Praze od 18.00 hod. utká úřadující mistr ligy SKL Jižní Město s týmem TJ Malešice.

Páteční utkání otevře další ročník jedné z nejstarších lakrosových soutěží v Evropě, které se kromě dvou již zmíněných celků účastní LCC Radotín, nové mužstvo SIS Storm z Prahy, bratislavští Tricksters LT a rakouský tým Vienna Monarchs.

Soutěž, v níž se zúčastněné týmy utkají dvakrát každý s každým, vyvrcholí 19. října finálovým utkáním mezi vítězem základní části a druhým týmem v pořadí. Finále se koná na Atletickém stadionu Slavia Praha od 15.00 hod.

O víkendu po zahajovacím utkání čekají na stejném místě pražské týmy Jižního Města a SIS Storm dvojzápasy se zahraničními účastníky ligy – Tricksters LT a Vienna Monarchs. V sobotu od 14.00 hod. vyzve Jižní Město vídeňský tým, který tvoří základ rakouské reprezentace. Rakousko sice na letním Mistrovství světa FIL v Denveru příliš neuspělo (skončilo na 28. místě), ovšem tým je díky dlouhé přípravě dobře sehraný a i jeho účast v NFLL má vzestupnou tendenci – vloni Monarchové překvapili a skončili třetí.

Od 16.30 hod. se nový účastník ligy SIS Storm utká s Tricksters LT. I slovenský tým je základem reprezentace (Slovensko skončilo na MS na 22. místě) a zápas se SIS Storm, což je nástupce týmu LC Slavia Praha, ukáže, do jaké míry Slovákům příprava na MS pomohla. 

V neděli si oba české týmy své soupeře vymění. Utkání začínají od 10.00 hod. a 12.30 hod. 

Rozpis soutěže a výsledky naleznete na http://www.lacrosse.cz/nfll-14.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 191