Lacrosse > Mužský lakros > V nové radotínské aréně přehráli Custodes hosty z Malešic

V nové radotínské aréně přehráli Custodes hosty z Malešic

27.3.2014

Středeční zápas v nově zrekonstruované radotínské boxlakrosové aréně mezi domácími Custody a hosty z Malešic začal pravděpodobně dříve než se zahajovacím hvizdem jediného rozhodčího, který se dostavil na zápas. A to v hlavách hráčů obou týmů.

Společným ukazatelem toho, jaké byly myšlenky hráčů před zápasem, byly předchozí zápasy týmů s Jižním Městem v jeho domácím prostředí. Zatímco tým Malešic si z tohoto zápasu odvezl doslova „výprask“, Custodi poměrně bez problémů zdolali jižňáckou tvrz.

Z toho se dalo usuzovat, co se asi honilo v hlavách hráčů. V malešických – odehrát důstojně zápas s týmem, který je herně výše, v radotínských – na nové hřiště byla předhozena snadná kořist. Tyto domněnky potvrdil jak průběh zápasu, tak i vyjádření kapitána Malešic po zápase. Přitom ale mohlo být všechno jinak.

Pojďme ale k zápasu.

Po úvodních rozpacích a telefonátech, kam se poděl druhý rozhodčí, zahájil Radek Košťál zápas s několikaminutovým zpožděním. Gólový účet utkání otevřel již po minutě hry domácí Jiří Košťál, aby za necelé dvě minuty vyrovnal Tomáš Beran. Po několikaminutové bezbrankové pauze se scénář opakoval po brance Radka Skály a následném kontru Martina Tolara. Snadnost, s jakou hostující útočníci překonávali domácího gólmana Dominika Siku, mohla dát zapomenout na počáteční obavy hostujícího týmu, ale opak byl pravdou. Šňůra sedmi branek domácího týmu (R. Skála 4) do konce první čtvrtiny a poloviny druhé dávala za pravdu myšlence, že do arény byla předhozena snadná kořist. Nicméně brankostroj domácích se zadrhl a až sehraná akce domácích v závěru druhé periody, kdy ve hře bez brankáře vsítili domácí branku dvě sekundy před koncem zásluhou Dominika Peška po nahrávce Petra Poupěte, uzavřela účet v polovině zápasu na pro Malešice přijatelných 13:5. Uplynulých třicet minut hry charakterizovalo nedostatky v domácí obraně, které často přiživili nezodpovědní útočníci zejména laxním střídáním. U hostujícího celku to byl nedostatek odvahy v útočné činnosti.

Do druhé poloviny zápasu nastoupil do branky hostujícího týmu Tomáš Pelikán, který tak vystřídal do té doby chytajícího Aleše Klokana. Začátek třetí čtvrtiny naznačil domácím fanouškům, že bude ještě hůře. Po sérii nepřesností v domácí obraně a zranění do té doby nejlepšího hráče Radka Skály, po kterém se na dlouhou dobu rozsypala útočná hra domácího celku, hráči Malešic korigovali skóre na 14:9.

Do poslední čtvrtiny se nastupovalo za stavu 15:9 a rozpaky z předváděné hry domácích byly namístě. Reputace domácího týmu byla částečně zachráněna zlepšenou hrou v obraně i v útoku, která znamenala skóre v závěrečném dějství 5:0 a celkově pak 20:9.

S výsledkem a předvedenou hrou po závěrečném hvizdu nemohl být spokojen ani jeden z týmů.

LCC Radotín v. TJ Malešice 20:9 (4:2, 9:3, 2:4, 5:0)