Lacrosse > Mužský lakros > V sobotu vyvrcholí letošní NBLL

V sobotu vyvrcholí letošní NBLL

18.6.2019

(pch) – Ze dvou tajenek letošního finále NBLL je jedna vyluštěná – prvním finalistou jsou LCC Wolves, kteří si účast vybojovali v atraktivním a vypjatém druhém semifinálovém utkání v neděli v aréně Jižního Města.

A bylo to utkání, které stálo za to – ukázalo snad vše, čím se může lakros pyšnit – rychlost, tvrdost, napětí a heroické osobní, ale i týmové výkony. Pokud si po pátečním tristním prvním semifinále, které se vyznačovalo nejistotou a nepříliš dobrými výkony obran na obou stranách, někdo myslel, že se v neděli bude v nastoleném trendu pokračovat, díkybohu se mýlil.

Jižní Město vysunulo obranu, která na restraining line účinně zachytávala prvotní ataky hostí, a nastoupilo soustředěné, byť se mu opět nepodařilo odrazit úvodní nadšený nápor Vlků. Hostující tým hrál svou typickou rychlou, až téměř bezstarostnu hru s vynikajícím pohybem v útoku, ale slabší obranou. Z obou týmů ale přesto čišelo sebevědomí a odhodlání, které si asi našetřily z prvního semifinálového duelu.

Po remíze 10:10 v základní hrací době přišly ke slovu všechny speciality, které hrací systém NBLL nabízí – a početným divákům se to líbilo. Když na konci 1. minuty prodloužení domácí Černík, který si počkal na odražený míč po průniku M. Řezníčka, rozvlnil síť, mohla propuknout radost domácích příznivců nad tím, že Jižní Město ještě žije… Následoval totiž další infarktový desetiminutový přídavek – tzv. tie-breaker.

V něm Jižní Město na začátku tahalo za delší konec a do 5. minuty si vybudovalo dvoubrankový náskok. Wolves přesto hráli dál trpělivě svou hru a domácí až příliš brzy začali v útoku držet míč bez pohybu a bez nahrávek, čímž se připravovali o šanci na lepší zakončení a zvýšení náskoku. To se jim také stalo osudným. Radotínští mladíci útočným tlakem od 6. do 9. minuty, kdy se jim podařilo pětkrát otočit útočný čas, vybojovat zpět míč po třech nevyužitých gólových šancích a nakonec donutit Jižní Město k nedovolenému zákroku, dotáhli brankou v přesilovce skóre na 3:3, aby pak v polovině poslední minuty bezradné domácí dobili rozhodujícm gólem. Pojistka do prázdné branky v závěrečné hře Jižního Města bez brankáře jen potvrdila jejich postup do finále NBLL.

Za zmínku určitě stojí fakt, že Wolves do ligy nastoupili v roce 2016, kdy po 12 porážkách skončili poslední. V následujícím ročníku se zlepšili jen o malý stupínek – skončili předposlední s 1 vítězstvím, 1 porážkou v prodloužení a 11 porážkami v základní hrací době.

Druhou finálovou tajenku bude řešit elitní tým Radotína s Pardubicemi v úterý v Malé hale v Pardubicích (začátek ve 20.00 hod.) a ve středu v Radotíně (od 19.30 hod.).

Finále pak uvítá radotínská aréna v sobotu 22. června od 20.00 hod. a utkání bude opět vysílat internetová Česká televize.