Lacrosse > Mužský lakros > V neděli se v Brně chystá lakrosový svátek – NFLL má na programu Superfinále

V neděli se v Brně chystá lakrosový svátek – NFLL má na programu Superfinále

31.10.2016

V neděli se v Brně chystá lakrosový svátek – NFLL má na programu Superfinále

Na stadionu brněnského Vysokého učení technického v neděli 6. listopadu od 13.00 hod. vyvrcholí letošní Národní fieldlakrosová liga finálovým utkáním mezi SKL Jižní Město a LCC Radotín.

Pětadvacátý ročník nejstarší fieldlakrosové ligy v kontinentální Evropě vyvrcholí dlouho očekávaným duelem prvního a druhého týmu po základní části, kterými jsou SKL Jižní Město a LCC Radotín. 

Letošní superfinále tak bude čtvrtým v pořadí, kdy se spolu utkají stejní soupeři, a podle výsledků ze základní části, ale i z juniorských kategorií se zdá, že na stejné obsazení superfinále se můžeme těšit i v několika nadcházejících letech.

Letos je Jižní Město velkým favoritem. V základní části smetlo všechny své soupeře rozdílem třídy a se svým hlavním sokem vyhrálo první utkání 17:9. Ale pozor – z odvety, která se hrála v sobotu 29. října, si Radotín odnesl cenné vítězství 12:10 a navíc jeho hráči jsou známí schopností zvládat důležité fáze rozhodujících utkání. Určitě si vzpomenete na brankovou smršť v poslední periodě loňského finále, kvůli které Jižní Město přišlo o titul.

Letos je náš tým připravený ve finále předvést kvalitní moderní fieldlakros, na který nebude soupeř se silnými individualitami stačit. V jakémkoliv zápase s rivalem z Radotína není o motivaci nouze, ovšem zásadní je pro nás hlad po titulu, kdy jsme již dvakrát po sobě ve finále neuspěli,“ říká se vzpomínkou na loňský i předloňský neúspěch kapitán týmu SKL Jižní Město Jakub Nosek. 

Letošním vítězstvím by se Jižní Město mohlo osamostatnit v historické tabulce vítězů, v níž aktuálně spolu s Malešicemi zaujímá první místo s osmi tituly. Naopak Radotín by se vítězstvím k vedoucí dvojici dotáhl už na rozdíl jediného mistrovského titulu. 

Finále opět okoření účast několika hráčů z USA – hlavně v barvách Jižního Města (Zane Larson, Andrew Laron a Václav Harvey). „Náš tým posílili tři hráči ze Spojených států, kteří v současné době studují v Praze. Všichni s námi hrají stabilně po celou sezónu,“ láká na superfinále J. Nosek. 

Nedělní program na stadionu VUT Brno (Technická 3013/14) zahájí v 10.00 hod. poslední utkání základní části NFLL, v němž se představí mužstva, která už šanci na účast v superfinále ztratila – LCC Wolves z Prahy a místní Brno Ravens LC. 

Přijďe se podívat na špičkový lakros!

 

Právě se hraje

 

Anketa

Soutěže ČSML
Celkem hlasů 23
Souhlasíte, aby se obě hlavní soutěže ČSML hrály souběžně během celé sezóny?