Lacrosse > Mužský lakros > V neděli se v Brně chystá lakrosový svátek – NFLL má na programu Superfinále

V neděli se v Brně chystá lakrosový svátek – NFLL má na programu Superfinále

31.10.2016

V neděli se v Brně chystá lakrosový svátek – NFLL má na programu Superfinále

Na stadionu brněnského Vysokého učení technického v neděli 6. listopadu od 13.00 hod. vyvrcholí letošní Národní fieldlakrosová liga finálovým utkáním mezi SKL Jižní Město a LCC Radotín.

Pětadvacátý ročník nejstarší fieldlakrosové ligy v kontinentální Evropě vyvrcholí dlouho očekávaným duelem prvního a druhého týmu po základní části, kterými jsou SKL Jižní Město a LCC Radotín. 

Letošní superfinále tak bude čtvrtým v pořadí, kdy se spolu utkají stejní soupeři, a podle výsledků ze základní části, ale i z juniorských kategorií se zdá, že na stejné obsazení superfinále se můžeme těšit i v několika nadcházejících letech.

Letos je Jižní Město velkým favoritem. V základní části smetlo všechny své soupeře rozdílem třídy a se svým hlavním sokem vyhrálo první utkání 17:9. Ale pozor – z odvety, která se hrála v sobotu 29. října, si Radotín odnesl cenné vítězství 12:10 a navíc jeho hráči jsou známí schopností zvládat důležité fáze rozhodujících utkání. Určitě si vzpomenete na brankovou smršť v poslední periodě loňského finále, kvůli které Jižní Město přišlo o titul.

Letos je náš tým připravený ve finále předvést kvalitní moderní fieldlakros, na který nebude soupeř se silnými individualitami stačit. V jakémkoliv zápase s rivalem z Radotína není o motivaci nouze, ovšem zásadní je pro nás hlad po titulu, kdy jsme již dvakrát po sobě ve finále neuspěli,“ říká se vzpomínkou na loňský i předloňský neúspěch kapitán týmu SKL Jižní Město Jakub Nosek. 

Letošním vítězstvím by se Jižní Město mohlo osamostatnit v historické tabulce vítězů, v níž aktuálně spolu s Malešicemi zaujímá první místo s osmi tituly. Naopak Radotín by se vítězstvím k vedoucí dvojici dotáhl už na rozdíl jediného mistrovského titulu. 

Finále opět okoření účast několika hráčů z USA – hlavně v barvách Jižního Města (Zane Larson, Andrew Laron a Václav Harvey). „Náš tým posílili tři hráči ze Spojených států, kteří v současné době studují v Praze. Všichni s námi hrají stabilně po celou sezónu,“ láká na superfinále J. Nosek. 

Nedělní program na stadionu VUT Brno (Technická 3013/14) zahájí v 10.00 hod. poslední utkání základní části NFLL, v němž se představí mužstva, která už šanci na účast v superfinále ztratila – LCC Wolves z Prahy a místní Brno Ravens LC. 

Přijďe se podívat na špičkový lakros!

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193