Lacrosse > Mužský lakros > V Malešicích pokračovala juniorská liga

V Malešicích pokračovala juniorská liga

2.10.2019

(vb) V neděli 29. září pokračovala na hřišti v Malešicích druhým kolem Juniorská boxlakrosová liga. Po rozplynutí ranní mlhy se počasí umoudřilo a tak za krásného počasí bylo k vidění osm zápasů ve třech kategoriích.

Jako první proti sobě nastoupili soupeři v kategorii U11, kde soutěží týmy LCC Red a LCC Blue. Na své vítězství v prvním kole ligy navázal modrý tým a zvítězil poměrem 10:4. Červený tým zaznamenal jeden bod za vyhranou periodu.

V kategorii U13 kraloval celek LCC Red, který porazil Sokol Zbraslav 11:5 i spojený tým Jižního města a Plzně (JM/OLD) 9:6, když svým soupeřům nechal jeden, resp. půl bodu za jednotlivé periody. V dalším zápase tým JM/OLD výrazně přehrál LCC Blue 11:1. Poslední zápas této kategorie proti sobě svedl týmy LLC Blue a Zbraslavi. I když v obou týmech hrají hráči, kteří by mohli hrát ještě v nižší kategorii U11, byl k vidění velice hezký a vyrovnaný lakrosový zápas. První perioda patřila LCC Blue, avšak v polovině zápasu převzala aktivitu Zbraslav a dotáhla zápas ke svému první vítězství 7:4.

V nejstarší kategorii U15 se odehrál velice vyrovnaný zápas mezi LCC Foxes a Sokolem Zbraslav. Utkání již téměř ligových parametrů přineslo vše co v boxlakrosu můžeme vidět, tzn. nasazení, rychlost, přesné přihrávky a dokonce i bitku. První periodu vyhrála Zbraslav, druhou LCC a zápas nakonec skončil spravedlivou remízou 5:5. Prémiový bod za nájezdy získala Zbraslav. Hráčem utkání byl Kuba Obraz, střelec tří gólů Zbraslavi. Utkání mezi Zbraslaví a společným týmem Jižního města a Plzně bylo sice po první periodě vyrovnané, ale nakonec přesvědčivě zvítězila Zbraslav 9:2. Zajímavostí tohoto zápasu je, že celý zápas se odehrál bez vyloučení. Podobný průběh mělo i utkání mezi LCC Foxes a JM/OLD. Po nerozhodné první periodě tým JM/OLD nevstřelil ani gól, zato LCC jedenáct a nakonec přesvědčivě vítězil 14:3. Prémiový bod si v nájezdech vybojoval celek JM/OLD.

Juniorský lakrosový den v Malešicích se vydařil, a tak se můžeme těšit na další turnaj 20. října v Radotíně.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302