Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace > ME ve fieldlakrosu 2016 (Gödölő, Maďarsko) > V Maďarském Gödollő začíná fieldlakrosové mistrovství Evropy

V Maďarském Gödollő začíná fieldlakrosové mistrovství Evropy

27.7.2016

V Maďarském Gödollő začíná fieldlakrosové mistrovství Evropy

(mi) – Rekordních 24 týmů začne ve čtvrtek 28. července boje o titul fieldlakrosového mistra Evropy a mezi nimi i česká reprezentace.

Do turnaje Češi vstoupí ve čtvrtek ve 13 hodin proti Lotyšsku. Lotyši se za posledních několik let výrazně zlepšili, o čemž svědčí i jejich vítězství na letošním Berlin Open. Na začátek turnaje to tedy pro český tým může být těžký oříšek. V pátek čeká na Čechy papírově slabší Itálie a v sobotu naopak největší favorit turnaje, obhájce titulu Anglie. V neděli se Češi utkají s domácími Maďary a po dni volna je čeká zřejmě klíčový zápas základní skupiny – proti Německu.

Ze základní skupiny postupují do play-off dva týmy a postup mezi osmičku budeme považovat za dobrý výsledek. Na ME 2012 v Amsterdamu se to těsně nepodařilo a Češi skončili devátí.

Oficiální stránky turnaje najdete na www.lacrosse2016.com, statistiky a výsledky on-line jsou na http://stats.pointbench.com/ecm/2016. Stream zápasů by měl být k dispozici zde: https://www.laxsportsnetwork.com/euros.

Český tým je složen z hráčů LCC Radotín, SK Lacrosse Jižní Město, TJ Malešice a SIS Storm. Z velké většiny jde o zkušené lakrosisty, kteří už mají zkušenost z velkých mezinárodních akcí. Hlavním koučem je Američan Bill Kaden, který tým vedl i na MS v Denveru před dvěma lety. Tým dnes na místě absolvoval lehký trénink a připravuje se na zítřek. 

Několik fotografií z prvního dne je zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa