Lacrosse > Ženský lakros > V létě si v Praze zahrají mladé lakrosistky z Evropy

V létě si v Praze zahrají mladé lakrosistky z Evropy

25.4.2023

V létě si v Praze zahrají mladé lakrosistky z Evropy

(av) - Začátkem července letošního roku se na Pražačce utkají na mistrovství Evropy do 21 let ženské lakrosistky. Celkem 11 národů přijede změřit síly - Anglie, Česko, Německo, Irsko, Itálie, Izrael, Polsko, Skotsko, Španělsko, Švédsko a Wales.

 

Sportovní areál Pražačka je na Praze 3 - Žižkov, kousek od samotného centra hlavního města. Kromě fotbalového hřiště s umělou trávou třetí generace nabízí také další bohaté možnosti vyžití, venkovní a vnitřní bazén, atletickou dráhu, beach volejbalové hřiště či saunu.

 

Nebude to poprvé, co se v Česku koná lakrosový šampionát. Ženské ME se odehrálo v areálu pražské Slavie v Edenu již v roce 2004, další se konalo v roce 2015 v Nymburce. Roku 2009 hostila Praha dokonce mistrovství světa žen. Mužské mistrovství světa se u nás konalo v roce 2011, a v roce 2019 i první ME chlapců do 20 let. 

 

Letos se koná historicky druhé ME žen do 21 let. To první se odehrálo v roce 2018 v polských Katowicích. Ve finálovém zápase tam přehrála Anglie český tým 12:3. Bronzovou medaili získal Wales těsným výsledkem 10:9 nad Německem. Israel porazil domácí Polky 11:5, a určil tak pořadí na konci tabulky.

 

V neděli 2. července odpoledne proběhne zahajovací ceremoniál s přivítáním všech účastníků. Po odehrání základních skupin se přejde do bojů o semifinále a finále, na které se můžeme těšit 9. července odpoledne. Po zápase proběhne ceremoniál s předáváním medailí a dalších ocenění.

 

Sledujte naše stránky na Facebooku (https://www.facebook.com/u21lacrossechampionship)

a Instagramu (https://www.instagram.com/womensu21lacrossechampionship) a dozvíte se o rozpise zápasů, doprovodném programu a případných změnách jako první. Oficiální webové stránky mistrovství najdete na adrese https://www.ec23lacrosse.com.

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa