Lacrosse > Ženský lakros > V Anglii vrcholí MS v ženském lakrosu, Češky bojují o 9. místo

V Anglii vrcholí MS v ženském lakrosu, Češky bojují o 9. místo

19.7.2017

(mi) – Již jen tři hrací dny zbývají a budeme znát dalšího mistra světa v ženském lakrose. Turnaj s oficiálním názvem FIL Rathbones Women's World Cup 2017 se hraje v anglickém Guildfordu. Podle dosavadních výsledků to vypadá, že americký tým má našlápnuto k obhajobě titulu. Český tým bojuje o celkovou devátou příčku a v dnešním zápase dokázal na této cestě po skvělém výkonu porazit silný tým Irska.

V Guildfordu bojuje celkem 25 reprezentačních výběrů. Elitní skupina čítala šest týmů, které měly automatick zajištěnu účast ve čtvrtfinále. Zbývající týmy byly rozřazeny do čtyř skupin a vítězové těchto dolních skupin se pak utkali o zbylá čtvrtfinálová místa. Tento nemilosrdný klíč jinou možnost, jak se dostat mezi absolutní špičku nedovoloval.

V naší skupině C to znamenalo především porazit Izrael, který má kádr plný hráček se zkušenostmi z Ameriky. Klíčový zápas čekal Češky hned druhý den, po úvodním snadném duelu s Čínou (30:1). Izraelky začaly jako lavina. Než si Češky pořádně sáhly na míč, prohrávaly 0:3. Pak se ale tým dostal do tempa a skóre otočil na 4:3. Potom se oklepaly pro změnu Izraelky, postupně ovládly hru a vyhrály 16:8. Naděje na elitní osmičku se tedy českým děvčatům rozplynula.

V základní skupině pak Češky vydřely vítězství nad Nizozemskem 8:4 a snadno si poradily s Belgií 21:1.

V prolínacím zápase pak čekal známý rival z Německa. Českému týmu tento zápas vůbec nevyšel. Jakoby hráčky zapomněly, jaký umějí hrát lakros. Působily nekoncentrovaně, v útoku bez nápadu a nedařilo se střelecky. Po půli prohrávaly 0:5, druhá půlka byla o něco lepší, ale zápas skončil porážkou 4:7. Naštěstí tento zápas v systému turnaje rozhodoval pouze o nasazení do závěrečného pavouka o 9. až 16. místo a znamenal jen to, že dalším soupeřem, tentokrát už v „ostrém“ vyřazovacím systému, bude Irsko. Irky sehrály napínavý prolínací zápas proti Itálii a otočily ho až v samotném závěru. Oba tyto týmy mají v kádru také řadu posil ze zámoří.

Do zápasu proti Irsku jako by v českých dresech nastoupil úplně jiný tým než proti Německu. Irky se ujaly vedení, ale Češky dokázaly záhy odpovědět a podobně to bylo i s dalšími dvěma góly. Pak se soupeřkám povedlo odskočit na 5:2, ale český tým nezpanikařil, obrana se naopak začala koncentrovat a irský nápor polevil. O půli vedly Irky 6:4. Jak už je téměř pravidlem, nastoupila na druhou půli do české branky Kateřina Dvořáková a ta si tentokrát umanula, že gól jednoduše nepustí. Obrana pokračovala v důsledném, důrazném a přitom čistém bránění a v útoku se do toho opřela Tereza Laláková, která góly ve 34. a 37. minutě vyrovnala na 6:6. Češky byly nahoře a pokračovaly v jízdě.  Michaela Srchová strhla vedení na českou stranu ve 44. minutě a Adéla Blahovcová přidala další gól o deset perných minut později. Očekávaný nápor Irek se povedlo ubránit a Kateřina Dvořáková se blýskla několika skvělými zákroky. České vítězství pak v poslední minutě potvrdila svým čtvrtým gólem v zápase Michaela Srchová.

Češky předvedly nejlepší svůj výkon na turnaji a smazaly špatný dojem z duelu s Německem. Ve čtvrtek se utkají s týmem Haudenosaunee a v pátek je čeká závěrečný zápas o umístění. Stejně jako všechny ostatní zápasy ho můžete sledovat na streamu www.247.tv/live (placeno, cena za zápas 4 GBP). Fotogalerii ze zápasu proti Irsku najdete zde.

Na dvě čtvrtfinálové pozice se z dolní části turnaje propracoval Izrael, který v play-in porazil Japonsko těsně 8:7, a Nový Zéland, postoupivší po jasné výhře 9:2 nad Haudenosaunee. Ve čtvrtfinále byly tyto týmy nasazeny proti nejlepším celkům z elitní skupiny. Izrael dostal lekci 20:3 od zatím zcela dominantního výběru USA a i Nový Zéland Kanadě nijak zvlášť nevzdoroval a podlehl 1:16. Austrálie porazila Skotsko jednoznačně 21:6, a tak nejvyrovnanějším čtvrtfinále bylo britské derby, ve kterém Anglie přehrála Wales 9:5.

Ve čtvrtečních semifinále se tedy střetne Kanada s Austrálií a USA s Anglií.

 

Kompletní výsledkový servis najdete zde. Oficiální stránky MS jsou zde. Facebokovou stránku české reprezentace najdete zde.

Právě se hraje

 

Anketa

Soutěže ČSML
Celkem hlasů 20
Souhlasíte, aby se obě hlavní soutěže ČSML hrály souběžně během celé sezóny?