Lacrosse > Ženský lakros > Smíchov na úvod ženské ligy dvakrát prohrál

Smíchov na úvod ženské ligy dvakrát prohrál

23.9.2021

Tento týden se rozběhl na Mrázovce dvěma zápasy nový ročník Národní ligy ženského lakrosu. Tým Sokola I. Smíchov nejdříve prohrál v pondělí s LCC Harpyje 4:11, o dva dny později nestačil po boji na Jižní Město, které nakonec zvítězilo 9:5.

V červnu na mistrovství ČR vedl Smíchov nad Harpyjemi rychle 3:0, pak ale mladý radotínský celek předvedl velký obrat, když nastřílel deset gólů v řadě a vítězství už nepustil. Tentokrát vedly poměrně rychle 3:0 Harpyje, domácím se povedlo snížit, ale soupeř obrat nepovolil. Další tři branky ve druhé čtvrtině znamenaly už vedení 7:1 pro Harpyje. Ty už si pak výhru pohlídaly.

Ve středu proti Jižnímu Městu sehrál smíchovský celek vyrovnanější duel. Podobně jako při posledním vzájemném utkání v červnu byl stav zhruba do poloviny zápasu vyrovnaný. Tři branky Jižního Města ve třetí čtvrtině však přinesly rozhodující náskok 7:4. Nakonec se Jižňáku podařilo vyhrát 9:5. U sedmi branek vítězného týmu byla Tereza Bartušková, z toho pět jich sama vstřelila.

Trenéra Jižního Města Adama Ondráčka mrzely některé neproměněné šance, ale plnění pokynů v organizaci hry si chválil. „Na konci zápasu jsme dokázali udržet míč dlouhé tři minuty, za což jsem rád. Také se dařilo vrátit v presinku míč brankářce a v klidu rozehrát znovu,“ uvedl Ondráček, který je u týmu už čtyři roky. „Máme pevné jádro, dochází ale k obrození mladšími dívkami,“ doplnil k viditelnému omlazení Jižního Města.

Už o víkendu se hraje v Radotíně Česko-německý pohár, kde se z domácích celků představí právě Jižní Město, LCC Harpyje a bez jediného ostrého zápasu také český mistr LCC Girls. Liga pokračuje 6. října derby zápasem radotínských celků.