Lacrosse > Mužský lakros > Utkáním mezi LCC Radotín a SK Lacrosse Jižní Město začne v pátek další sezóna NFLL

Utkáním mezi LCC Radotín a SK Lacrosse Jižní Město začne v pátek další sezóna NFLL

3.6.2013

Pátečním zahajovacím utkáním mezi obhájcem titulu LCC Radotín a třetím týmem loňské soutěže SK Lacrosse Jižní Město začne nový ročník Národní fieldlakrosové ligy (NFLL). Utkání se uskuteční v pátek 3. června od 19.30 na fotbalovém stadionu SC Radotín (ulice Ke Zdeři, umělá tráva).

O vítězi NFLL pak po třiceti utkáních mezi šesti soupeři rozhodne superfinále, které je naplánováno na 13. října 2013 od 15.00 hod. na atletickém stadionu Slavia Praha.

Podle aktuálních zpráv by zahajovací utkání neměla ohrozit ani současná povodeň. Byť Radotín asi nebude snadno dostupný automobilem, vlakové spojení nepochybně přerušeno nebude a hřiště v současné době zaplaveno není.

Hned další dva dny pokračuje program soutěže pěti utkáními na hřišti SK Motorlet v pražských Jinonicích. Zde se utkají zbývající týmy soutěže s výjimkou slovenských Tricksters. Velkým tahákem bude nepochybně nedělní souboj loňského finalisty TJ Malešice s Jižním Městem, na který se mohou diváci do Jinonic vypravit po brzkém nedělním obědě. Utkání začne ve 12.30 hod.

Další atraktivní podívanou slibuje sobotní utkání mezi Malešicemi a rakouským účastníkem soutěže, Vienna Monarchs. Tým z hlavního města jižního souseda je hlavním dodavatelem hráčů rakouské reprezentace, která o uplynulém víkendu vybojovala druhé místo na vídeňském mezinárodním turnaji Austrian Open. Oproti minulému roku, kdy byl vídeňský tým v české soutěži nováčkem, lze očekávat mnohem zkušenější vystoupení podpořené výrazně zlepšeným pohybem a technikou hole. Utkání začíná v 16.30 hod.

Kompletní program víkendu:
pátek, 7. června (stadion SC Radotín, Ke Zdeři, Praha – Radotín)
19.30 hod. LCC Radotín v. SK Lacrosse Jižní Město 

sobota, 8. června (stadion SK Motorlet, Butovická 592, Praha – Jinonice)
14.00 hod. SK Lacrosse Jižní Město v. LC Slavia Praha
16.30 hod. TJ Malešice v. Vienna Monarchs

neděle, 9. června (stadion SK Motorlet)
10.00 hod. LC Slavia Praha v. Vienna Monarchs
12.30 hod. TJ Malešice v. SK Lacrosse Jižní Město
15.00 hod. LCC Radotín v. Vienna Monarchs

Národní fieldlakrosová liga je nejvyšší soutěž České republiky ve fieldlakrosu. Kromě čtyř českých týmů se do ní zapojila i mužstva ze Slovenska (Bratislava Tricksters) a Rakouska (Vienna Monarchs). Soutěž se hraje formou víkendových turnajů, na kterých se ve vzájemných soubojích představí vždy čtyři nebo pět týmů. Divák tak může na jediném hřišti a během jediného dne vidět na hřišti v akci špičkové hráče tří středoevropských zemí.

Rozpis soutěže a výsledky naleznete v sekci Mužský lakros/Soutěže.

Petr Chmelař

 

 

 

 

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%