Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město si poradilo se soupeři ze spodních pater tabulky

Jižní Město si poradilo se soupeři ze spodních pater tabulky

24.3.2015

(dp) – V sobotu 15. března se od 20.15 hod. v jihoměstské hale konalo utkání NBLL domácího SK Lacrosse Jižní Město proti radotínským mladíkům LCC Wolves. Již na začátku zápasu byl patrný nepoměr hráčů na střídačkách.

Zatímco Jižní Město opět využilo možnosti maximálního počtu hráčů do zápasu, na straně hostů zbývali na střídání jen 3 hráči. I hodně proškrtaná soupiska byla důvodem nerovného souboje, který ale radotínští mladíci nehodlali předem vzdát a až do posledního hvizdu bojovali o každý míč.

První gól zápasu vstřelil David Jasek a Wolves okusili jedinou minutu vedení v zápase. Tentýž hráč o 12 minut později ještě korigoval na 3:2, ale potom se již náskok domácích nezadržitelně zvyšoval.

Bartuška v domácí bráně neměl příliš práce, zato na druhé straně se oba gólmani (Mareš v první a Hladký v druhé půlce) měli co ohánět. Hlavně zásluhou prvně jmenovaného nebylo gólů v síti hostů daleko víc a zápas tak skončil 23:2.

LCJM vs. LCC Wolves 23:2 (4:2, 3:0, 5:0, 11:0)
Střelci zápasu:
LCJM: Kytka (5+2), Došlý (4+5), Seiler (4+1)
Wolves: D. Jasek (2+0)

Vpodvečer prvního jarního dne se odehrál zápas mezi SK Lacrosse Jižní Město a LC Old Dogs Plzeň. Oproti předchozímu zápasu jihoměstských měl tentokrát jejich soupeř střídačku téměř plnou, ani to však na domácí nestačilo a zápas se vyvíjel poměrně jednoznačně.

V bráně domácích se vystřídali Marek Dobrý a Jirka Malina – oba podali jistý výkon. Připočteme-li k tomu padesátiprocentní úspěšnost domácích střelců, výsledku 22:3 se nelze divit.

LCJM vs. LC Old Dogs Plzeň 22:3 (7:0, 5:1, 5:1, 5:1)
LCJM: Došlý (7+1), Plecháček J. (4+4), Kytka (3+2)
LC Old Dogs Plzeň: Kohout (1+1), Demiš (1+0), Benisch (1+0)