Lacrosse > USA dál vládnou ženskému lakrosu - kopie

USA dál vládnou ženskému lakrosu - kopie

21.7.2013

Tým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US LacrosseTým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US Lacrosse
Tým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US Lacrosse
Tým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US LacrosseTým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US Lacrosse
Tým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US Lacrosse

(hp) - Začneme tak trochu od konce: Tým USA zvítězil ve finále ženského mistrovství světa nad Kanadou jasným výsledkem 19:5. Na rozdíl od pražského MS 2009 měly letos Američanky cestu k titulu o hodně snazší. Australanky, vítězky z roku 2005 a finalistky z Prahy, přijely tentokrát se slabším týmem a do finále se neprobojovaly.  Kanaďanky, které postoupily právě přes Austrálii, nedokázaly Američankám dlouho vzdorovat, v poločase byla stav již 14:2 pro USA.

Vraťme se ještě k začátku play-off: Z prvního kola postoupily do čtvrtfinále Haudenosaunee, Wales, Skotsko a Izrael, aby v dalším kole podlehly favorizovaným týmům USA, Anglie, Austrálie a Kanady. Sestava semifinále tedy odpovídala přesně nasazení prvních čtyř týmů po základní části.

Výsledky prvního kola:

Haudenosaunee 19 - Irsko 3
Wales 21 - Rakousko 0
Japonsko 12 - Skotsko 13
Nový Zéland 9 - Izrael 12

Výsledky čtvrfinále:

USA 20 - Haudenosaunee 1
England 10 - Wales 0
Canada 17 - Israel 5
Australia 26 - Skotsko 2

V prvním semifinále dokázala Anglie vzdorovat Američankám jen v první polovině. Na konci první části hry však tým USA pěti úspěšnými střelami za sebou odskočil na rozdíl sedmi branek a jasný odstup ještě v druhém poločese zvýšil na  konečných 21:8. Druhé semifinále slibovalo zajímavou podívanou a nabízela se otázka, jestli se Australankám podaří oplatit soupeřkám porážku (11:12) ze základní skupiny. Kanada však měla tentokrát výrazně lepší vstup do zápasu a v polovině vedla 7:3. Druhý poločas byl brankově vyrovnaný, a tak se Kanaďamky mohla radovat z vítězství 11:7 a z prvního postupu do finále MS v historii. Mimochodem, od roku 1993 se letos poprvé hrálo jiné finále, než USA-Austrálie.

Výsledek finále již známe, dodejme tedy ještě skore zápasu o třetí místo: Austrálie - Anglie 12:6. V zápase o páté místo Wales porazil Skotsko 8:4. Utkání o sedmé místo se nehrálo, Izraelky z náboženských důvodů k sobotnímu zápasu nenastoupily.

Pořadí na prvních pozicích:

  1. USA
  2. Kanada
  3. Austrálie
  4. Anglie
  5. Wales
  6. Skotsko
  7. Haudenosaunee
  8. Izrael

Další pořadí a výsledky zápasů o umístění v tomto okamžiku bohužel nedoplním, neboť informace zatím nejsou na oficiálních stránkách MS nebo FIL k dispozici. A tak mi nezbývá, než si na závěr trochu postesknout, protože organizátoři ani FIL tentokrát neodvedli příliš dobrou práci v oblasti zveřejňování výsledků a informací o zápasech.

Petr Tahal

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?