Lacrosse > Ženský lakros > USA dál vládnou ženskému lakrosu

USA dál vládnou ženskému lakrosu

21.7.2013

Tým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US LacrosseTým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US Lacrosse
Tým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US Lacrosse
Tým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US LacrosseTým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US Lacrosse
Tým USA je již posedmé mistrem světa v ženském lakrose; zdroj: facebook stránka US Lacrosse

(hp) - Začneme tak trochu od konce: Tým USA zvítězil ve finále ženského mistrovství světa nad Kanadou jasným výsledkem 19:5. Na rozdíl od pražského MS 2009 měly letos Američanky cestu k titulu o hodně snazší. Australanky, vítězky z roku 2005 a finalistky z Prahy, přijely tentokrát se slabším týmem a do finále se neprobojovaly.  Kanaďanky, které postoupily právě přes Austrálii, nedokázaly Američankám dlouho vzdorovat, v poločase byla stav již 14:2 pro USA.

Vraťme se ještě k začátku play-off: Z prvního kola postoupily do čtvrtfinále Haudenosaunee, Wales, Skotsko a Izrael, aby v dalším kole podlehly favorizovaným týmům USA, Anglie, Austrálie a Kanady. Sestava semifinále tedy odpovídala přesně nasazení prvních čtyř týmů po základní části.

Výsledky prvního kola:

Haudenosaunee 19 - Irsko 3
Wales 21 - Rakousko 0
Japonsko 12 - Skotsko 13
Nový Zéland 9 - Izrael 12

Výsledky čtvrfinále:

USA 20 - Haudenosaunee 1
England 10 - Wales 0
Canada 17 - Israel 5
Australia 26 - Skotsko 2

V prvním semifinále dokázala Anglie vzdorovat Američankám jen v první polovině. Na konci první části hry však tým USA pěti úspěšnými střelami za sebou odskočil na rozdíl sedmi branek a jasný odstup ještě v druhém poločese zvýšil na  konečných 21:8. Druhé semifinále slibovalo zajímavou podívanou a nabízela se otázka, jestli se Australankám podaří oplatit soupeřkám porážku (11:12) ze základní skupiny. Kanada však měla tentokrát výrazně lepší vstup do zápasu a v polovině vedla 7:3. Druhý poločas byl brankově vyrovnaný, a tak se Kanaďamky mohla radovat z vítězství 11:7 a z prvního postupu do finále MS v historii. Mimochodem, od roku 1993 se letos poprvé hrálo jiné finále, než USA-Austrálie.

Výsledek finále již známe, dodejme tedy ještě skore zápasu o třetí místo: Austrálie - Anglie 12:6. V zápase o páté místo Wales porazil Skotsko 8:4. Utkání o sedmé místo se nehrálo, Izraelky z náboženských důvodů k sobotnímu zápasu nenastoupily.

Pořadí na prvních pozicích:

 1. USA
 2. Kanada
 3. Austrálie
 4. Anglie
 5. Wales
 6. Skotsko
 7. Haudenosaunee
 8. Izrael

Další pořadí a výsledky zápasů o umístění v tomto okamžiku bohužel nedoplním, neboť informace zatím nejsou na oficiálních stránkách MS nebo FIL k dispozici. A tak mi nezbývá, než si na závěr trochu postesknout, protože organizátoři ani FIL tentokrát neodvedli příliš dobrou práci v oblasti zveřejňování výsledků a informací o zápasech.

Petr Tahal

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

 • 1 18% 18%
 • 2 23% 23%
 • 3 20% 20%
 • 4 20% 20%
 • 5 19% 19%