Lacrosse > Ženský lakros > U19 reprezentovala letos i ve Vídni - kopie - kopie

U19 reprezentovala letos i ve Vídni - kopie - kopie

19.6.2013

U19 reprezentovala letos i ve Vídni - kopie - kopie

Ve dnech 31. května až 2. června se ženský reprezentační tým U19 zúčastnil dalšího turnaje, tentokrát v Rakousku.

V pátek jsme tedy nešly do školy, bohužel jsme si nepřispaly, ale měly jsme brzký sraz u Sokolovny v šest hodin ráno. Vybaveny vším možným jsme nasedly do auta a hurá na náš druhý turnaj do Vídně! Cesta proběhla v klidu, většinou po dálnici, takže nám rychle utekla. Přibližně za čtyři hodiny jsme byly na místě - přímo před areálem. Areál se skládal ze dvou přírodních hřišť a jedné umělky, hospůdky a dvou miniaturních šaten, které měly všechny ženské týmy společné. Nehrály jsme tu ovšem jen my, nýbrž i fieldlakros, který zde hráli muži (mezi nimi i český tým LC Slavia Praha).

Ve dvě hodiny nás čekal první zápas, před kterým samozřejmě nechyběla ani důkladná rozcvička, abychom rozproudily síly ve ztuhlých končetinách. S chutí a myšlenkami na výhru jsme se vrhly do zápasu proti modrému týmu, který jsme vyhrály 11:1. Zakrátko po zápase jsme mohly odjet do hostelu. Cesta autem trvala přibližně deset minut, a když jsme dojely do naší ubytovny, bylo kolem páté hodiny. Naše trenérky nás rychle doprovodily do pokojů, na jejichž dveře si měly jednotlivé pokoje nalepit již předurčený znak americké či anglické univerzity. Pokoje byly krásné a útulné, se třemi palandami a koupelnou i záchodem.

Následovala cesta do obchodního centra, kde jsme měly rozchod, abychom se najedly a porozhlédly se tu. Na ubytovně jsme byly do osmi a poté jsme měly sraz v dolejší společenské jídelny. Každá z nás se měla zhodnotit a říct, co udělala a naopak co neudělala dobře. V devět jsme byly na pokojích a v deset byla večerka. Nikdo nás se nemusel nechat pobízet dvakrát, protože jsme věděly, že další den bude velice náročný a únavný.

Ráno jsme si došly na snídani (švédský stůl s bohatým výběrem :)) a v půl deváté jsme vyjely na hřiště, opět plně disciplinované a natěšené na nadcházející tři zápasy. Hned první zápas jsme hrály s bílým týmem. Opět jsme v průběhu zápasu zkoušeli útočnou akci, která nám bude velice pomáhat při težších zápasech (až se jí naučíme). I přesto jsme vyhrály v poměru 12:2.

Za hodinu a půl jsme hrály další zápas, tentokrát s červenými. Góly na sebe nenechaly dlouho čekat a konečný výsledek byl 11:1 opět pro český tým!

Další zápas nás ovšem čekal až za dlouhých pět hodin. Zašly jsme si tedy do nedalekého nákupního centra, kde jsme si koupily něco malého a lehkého k jídlu. Následující hodiny jsme trávily všelijak. V mém případě na bezvadném dětském hřišti, na tribunách či v nákupním centru. Čekal nás  tedy třetí a tento den již poslední zápas – s Rakušankami. Nebyly tam sice holky z rakouské reprezentace, ale byl težší než předchozí tři zápasy. O to víc jsme ale chtěly vyhrát. I přesto, že jsme hrály na jiném hřišti než dřív, ale na menším a horším hřišti, jsme zápas vyhrály s jasným náskokem 5:11. Tímto bychom chtěly poděkovat klučičímu týmu LC Slavia Praha za dosti hlučnou podporu :).

Po zápasu jsme se naskládaly do aut a jely jsme vstříc teplým postelím a sprše. Den však ještě nekončil a opět nás čekal team talk ve společenské místnosti. Každá z nás jako předchozí večer zmínila své nedostatky a naopak své úspěchy v dnešních zápasech. Nakonec měla každá z nás zmínit jednu hráčku, která si zasloužila pochvalu.

Toto ale nebyla jediná aktivita, prorože naše trenérky pro nás měly připravený i lakrosový kvíz. Dále jsme si vzaly kartičku s jedním ponaučením, abychom si ji přes noc promyslely. Sezení bylo u konce a my se odebraly do pokojů. Den byl vyčerpávající a s vědomím, že druhý den hrajeme dva důležité zápasy, jsme klidně usínaly.

Druhý den jsme si mohly byť jen malinko přispat, protože sraz před budovou byl až v půl desáté. Nejdříve jsme ale musely uklidit pokoje, svléknout povlečení a sbalit si, protože jsme se do hostelu již neměly vracet.

Byl ošklivý deštivý den a z hřiště se stal jeden velký bahenní bazén, ale to nás samozřejmě neodradilo a my jsme bojovaly, jak nejlépe to šlo. Zápas jsme hrály proti letošní rakouské reprezentaci. Počasí nám opravdu nepřálo a po vyrovnané první půlce začala druhá, již podstatné horší, půlka zápasu. Konečný výsledek byl opravdu špatný - 12:2 pro rakouskou reprezentaci. Byly jsme zklamané, protože konečný výsledek jistě mohl dopadnout o něco lépe. Další zápas nás čekal již za dvě hodiny. Nastoupily jsme proti lotyšskému týmu a bojovaly o druhé místo. Bohužel i tento zápas pro nás nebyl moc příznivý. Hřiště bylo tak bahnité, že se tam každý rozplácnul nejméně třikrát. Byl velice vyrovnaný a napínavý, ale konečné skóre bylo 8:6 pro Lotyšky. Myslím, že celý tým ví, že jsme na ně měly, ale také jsme zjistily, že rozbahněné hřiště, únava a myslím že i předchozí prohra dělají hrozně moc. Nechtěly jsme ale být smutné, takže jsme využily bahna a užily jsme si spoustu legrace. Naše dresy samozřejmě nezůstaly bez úhony, takže velice lituji toho, kdo je musí prát. Každopádně jsme se ze zápasu ponaučily a prohra nás i motivovala.

Následovalo čtení kartiček, které jsme si předchozí večer vylosovaly. Všechny jsme sdělily týmu náš názor a ponaučení, které z toho plyne. Vyhlášení bylo uskutečněno za nepříznivých a deštivých podmínek. Nejlepší hráčkou celého turnaje byla jmenována hráčka z českého týmu Kristýna Šturmová a český tým byl nakonec vyhlášen na třetím místě.

Turnaj to byl opravdu dobrý, protože jsme se ponaučily ze svých chyb, což je pro budoucí reprezentaci velice důležité. Opět bychom chtěly poděkovat trenérkám za jejich péči a podporu, která je pro nás velice důležitá. Děkujeme! 

Adéla Procházková

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 426

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%