Lacrosse > Mužský lakros > Je juniorská reprezentace do 19 let připravena na MS?

Je juniorská reprezentace do 19 let připravena na MS?

10.7.2012

Je juniorská reprezentace do 19 let připravena na MS?

(mh) - Tuhle otázku si asi pokládá, každý, kdo se zajímá o lakros v České republice, protože juniorský tým se poprvé vydává reprezentovat svojí vlast.

Tým sice nemá zahraniční posily, ale hráči typu Jiří Loskot, Radek Skála, Dominik Pešek, Adam Podroužek, Roman Seidl, Matěj Řezníček a bratři Plecháčkovi vzbuzují respekt alespoň v české kotlině. Národní tým v sestavě bohužel nemá dva brankáře, ale Kuba Mareš předvedl výbornou formu na právě skončeném mistroství Evropy. Jistotu v bráně mu přidalo také to, že vychytal čisté konto proti Slovenskému národnímu týmu. A to i díky individuálnímu tréninku s krajánkem Tommym Kralovencem. 

Zeptali jsme se hlavního trenéra a dvou opor národního týmu co si myslí o juniorské reprezentaci:

Jak na tebe působí tým a chybí ti někdo v týmu?

Hodaň: Já z mé pozice trenéra věřím, že tým bude dobře spolupracovat a bude hrát výborné zápasy. V týmu mi chybí druhý brankář, ale věřím, že Kuba zachytá stejně kvalitně jako před 14 dny na ME v zápase proti Slovensku a Walesu. Dále se bohužel musíme smířit s tím, že v týmu nebude zraněný Tomáš Procházka a Michal Rozkot, který se kvůli svému věku nevešel jen o 6 týdnů do sestavy, a bohužel žádost o výjimku byla od FIL zamítnuta.

Řezníček: Tým na mě působí kompaktně, kluci drží pospolu a navzájem se podporují. Věřím, že individuální rozdíly se potlačí právě týmovou prací, a že každý nechá na hřišti to nejlepší, co v sobě má. Bohužel ale musím konstatovat, že v týmu mi chybí (druhý) gólman. Gólman se zkušenostmi z fieldového hřiště, který by mohl celý tým posunout zase o krok dál. Zároveň bych chtěl ale říci, že Kubovi Marešovi i přesto, že je ve fieldové bráně prakticky nováček, věříme, že ho podpoříme a budeme si ho hýčkat, aby mohl chytat v pohodě a dařilo se mu.

Pešek: Tým na mě působí dobře, s klukama už se známe.

Na jakém místě si myslíš, že skončíte?

Hodaň: Doufám, že budeme druhý tým v Evropě a že potrápíme Anglii. Takže 5. místo by byl úspěch. Ale více vám řeknu, až uvidíme hrát ostatní týmy.

Řezníček: Věřím v postup z prvního místa červené skupiny (Německo, Wales, Finsko, ČR) a pak, po play-off, celkové 5. místo.

Pešek: Umístění si netroufnu tipovat, neznáme kromě Německa nikoho, takže moudřejší budeme po zápase s Finskem.

Byl jsi spokojený s přípravou a chybělo ti tam něco?

Hodaň: Naše příprava byla dostatečně dlouhá, trvala něco málo přes rok. Jsem přesvědčen, že se to vyplatí a že nebudeme mít smůlu jako senioři v Amsterdamu a vyrovnané zápasy pro nás skončí vítězně.

Řezníček: Příprava byla dobrá, intenzivní a dostatečně dlouhá na to, aby se všichni kluci sehráli a na hřišti si navzájem vyhověli. Nyní nezbývá než zúročit přípravu na turnaji.

Pešek: Příprava byla intenzivní, ale chybělo mi tam nasazení. Tréninky byly takové volnější, je potřeba být tvrdší.

Co si myslíš, že to znamená pro český lakros?

Hodaň: Tím, že se český tým zúčastní MS do 19 let, bude mít český lakros na svém kontě již všechny mezinárodní lakrosové akce. Pokud naše premiéra bude úspěšná, tak si myslím, že přispěje k rozvoji a pozvednutí úrovně fieldu v České republice.

Řezníček: Je to další krok na cestě ke světovému lakrosu. Určitě je dobré být vidět na světové scéně a setkat se a mít možnost srovnání se špičkou tohoto sportu. Myslím si, že už jen zažít atmosféru takového turnaje (viz již vyprodané vstupenky na úvodní utkání FIN vs. CZE) je obrovská zkušenost pro nás všechny a doufám, že si kluci i díky tomuto turnaji najdou cestu k fieldlakrosu a ten se časem i u nás více prosadí.

Pešek: Pro český lakros tato účast znamená, že máme konečně zastoupení ve všech kategoriích na mezinárodní scéně a roste generace, která bude Česko reprezentovat příštích 15 let.

 428538_3284107753289_2096227917_n.jpg

Konečná sestava pro MS U19:

26 BARÁK MATĚJ - LCC Radotín
19 DAVID JIŘÍ - LC Pardubice
21 DOLEJŠÍ FRANTIŠEK - LCC Wolves
13 FAIT PETR - LCC Radotín
76 JEŘÁBEK PETR - LC Pardubice
33 KVAPIL MICHAL - University of Aberdeen
18 LOSKOT JIŘÍ - LCC Radotín
2 MAREŠ JAKUB - LCC Wolves
22 OULEHLA VOJTĚCH - LC Pardubice
29 PEŠEK DOMINIK - LCC Radotín
94 PLECHÁČEK DAVID - SK Lacrosse Jižní Město
39 PLECHÁČEK JÁCHYM - SK Lacrosse Jižní Město
4 PODROUŽEK ADAM - TJ Malešice
67 RONOVSKY MICHAL - LC Old Dogs Plzeň
84 ŘEZNÍČEK MATĚJ - SK Lacrosse Jižní Město
78 SEIDL ROMAN - LCC Radotín
3 SKÁLA RADEK - LCC Radotín
95 SKÁLA PETR - LC FORFUN
23 ŠEVCOVIC PETR - LCC Wolves
32 TŮMA ŠIMON - LC FORFUN
20 VÝMOLA JAKUB - LCC Wolves
10 WEISS VOJTĚCH - LC FORFUN
82 ŽIPAJ TOMÁŠ - LC FORFUN

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 198