Lacrosse > Mužský lakros > Boj o poslední letenky do Turku

Boj o poslední letenky do Turku

13.5.2012

(MH) - Česká juniorská reprezentace se dostává do poslední fáze přípravy, která se může s nadsázkou nazvat poznávání hlavních měst střední Evropy.

Během následujícího měsíce odehraje ČR U19 tři turnaje: Vídeň Open, Berlín Open (zde pod hlavičkou Prague Sport Team) a Prague Cup. Cílem závěrečných turnajů je vybrat konečnou sestavu a zároveň prověřit naučené signály, kterým se věnovala reprezentace celou jarní část. 

Rosťa Zapletal / rosta.zapletal@gmail.com
Rosťa Zapletal / rosta.zapletal@gmail.com

A že to může fungovat, o tom se mohli diváci přesvědčit 14. 4. v Radotíně, kde ČR U19 sehrála přípravný zápas proti německému týmu BHC Berlín, který prohrála jen velmi těsně 10:9. První půlka zápasu byla pod kontrolou německého týmu, ale příchodem hráče Jiřího Loskota a změnou sestavy se hra změnila. Český tým už nepůsobil tak nesměle jako v první půlce a začal hrát svojí hru, která vedla k vyrovnanější partii. A nebýt herní absence zraněného kapitána Radka Skály, mohl se výsledný počet gólů do sítě německého týmu ještě jistě zvýšit.

Postřehy trenéra Adama Ondráčka k tomuto zápasu pod článkem.

 Rosťa Zapletal / rosta.zapletal@gmail.com
Rosťa Zapletal / rosta.zapletal@gmail.com

Rádi bychom jménem juniorské reprezentace poděkovali všem sponzorům, protože nebýt jejich štědré pomoci, nemohli bychom si dovolit nové helmy, rukavice, tašky, týmové oblečení a tréninky každý týden na umělé trávě v Radotíně a tím snížit náklady na celé MS ve Finsku. To, jak vypadají hráči v nové výstroji, můžete vidět na fotkách, které nám udělal Rosťa Zapletal. Nadšení z nových věcí se projevilo i na tréninku, který se protáhl o 30 min, kdy bylo až nemožné dostat hráče z hřiště a kdyby nepřišla tma, tak snad ještě trénují. Pokud chcete i Vy podpořit hráče do 19 let, stále prodáváme trička U19, které je možné zakoupit u jednoho z našich sponzorů, a to buď u Martina Bláhy, zástupce firmy HARROW, nebo přes manažerku Lenku Peškovou.  (Martin Hodaň)

helmy-web.jpg

 

Stručné shrnutí zápasu ČR U19 vs. BHC Berlín očima kouče Adama Ondráčka

1.perioda (0:4)

Nemám k tomu co dodat, bez střelby, bez šancí a bez pohybu (všichni jsou nervózní a nechovají se k sobě hezky).  Chyběli nám někteří hráči, ale od toho jsou tu ostatní, aby je nahradili. Abych tuto periodu shrnul do jednoho slova – TRAGÉDIE a pro mě osobně HOROR!

2.perioda (0:1)

Začíná to vypadat, že jsme se probrali. I má tepová frekvence se snižuje a začínám se uklidňovat. Přidali jsme konečně nějakou střelu a držíme míč v útoku. Kluci jsou klidnější.

3.perioda (4:3)

A hele ono to jde, kde jsou ty „nazdárci“ z 1. periody. Udělali jsme pár změn, a míč se daří držet v útoku, míček nám nepadá a hlavně střílíme GÓLY… a dokonce víc než soupeř.

4.perioda (5:2)

Tak tohle je team který hraje, být to takhle od začátku, výsledek je úplně někde jinde. S touto periodou jsme jako trenéři spokojeni.

Co si odnáším ze zápasu? Potenciál máme, !ALE! jsou příliš velké rozdíly mezi jednotlivci. Musíme zapracovat úplně na všem. Raidy a cleary se nám nedaří, tak jak chceme (dlouhé museli pomoc při přechodu na útočnou půlku). Druhá ruka – nepoužíváme, a když už ano, úspěšnost nahrávek je pod 50%.

Každopádně mít ještě periodu, jsem si jistý, že bychom zápas vyhráli.Rosťa Zapletal / rosta.zapletal@gmail.com
Rosťa Zapletal / rosta.zapletal@gmail.com

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 285