Lacrosse > Interkros > Tým Tea Party se stal vítězem extraligy

Tým Tea Party se stal vítězem extraligy

1.4.2014

V neděli 30.3. se odehrály poslední zápasy letošního ročníku extraligy.

Jako první se odehrálo semifinále1 kde proti sobě nastoupil druhý a třetí tým základní části. Tedy Tea Party a PS Bandits. První dvě třetiny byly velmi vyrovnané a na obou týmech bylo znát, že dělají maximum pro postup do finále a aby se vyhnuli zápasu navíc. Až ve třetí části se rozhodovalo, když za stavu 20:16 se podařilo domácím hráčům pětibrankovou šňůrou odskočit na rozdíl, který již nebylo možné ze strany Bandits zvrátit. Do finále tak postoupilo Tea Party po vítězství 25:18.

Následovalo druhé semifinále mezi prvním a čtvrtým týmem základní části a to Gusano Rojo a Youngsters. Hosté drželi krok s vítězem základní části v první třetině, která skončila 10:8. Ve druhé části domácí tým odskočil na rozdíl 7 branek. Do třetí části se vstupovalo za stavu 24:17 a zdálo se, že je již rozhodnuto. Hráči Youngsters však nesložili zbraně a ve třetí části se jim začalo střelecky dařit. Přesto, že poslední část vyhráli 11:8, na vítězství to nestačilo a druhým postupujícím do finále se tak stal tým Gusano Rojo po vítězství 32:28.

šanci na umístění lepší než v základní část měly i týmy na páté a šesté příčce základní skupiny. Museli by porazit poražený tým ze semifinále. Oba tyto zápasy, jak Ontario s PS Bandits, tak Vopice s Youngsters byly velmi vyrovnané, i když za vinu to mohlo mít vyčerpání hráčů, hrajících předtím semifinále. Nakonec i v těchto zápasech se z vítězství radovaly týmy z předních pozic a potvrdily tak svou papírovou převahu. Ontario vs. PS Bandits 21:24, Vopice vs. Youngsters 19:20.

Následovalo finále mezi týmy Gusano Rojo a Tea Party.

Již od začátku šlo díky vyrovnanému stavu o velmi napjatý souboj. Hrálo se velmi vysokém tempu a žádnému týmu se nepodařilo výrazně brankově odskočit svému soupeři. Po první třetině bylo možné vidět na ukazateli stav 7:7. Ve druhé části docházelo často k mnoha kontaktům a oba rozhodčí měli co dělat, aby vyhrocený zápas plynul v mezích pravidel. Druhá část se lépe povedla domácím, kteří ji vyhráli 7:4. Od této chvíle bylo Gusano Rojo týmem, který musel stále dotahovat ztrátu a vždy když to už vypadalo, že přijde vyrovnání, podařilo se hráčům Tea Party opět odskočit na rozdíl dvou branek. I díky tomu skončila třetí část opět jako první, tedy 7:7 a z celkového vítězství se tak mohly radovat hráči Tea Party.