Lacrosse > Ženský lakros > Tým LCC Piranha přivezl z Belgie stříbrnou medaili

Tým LCC Piranha přivezl z Belgie stříbrnou medaili

21.9.2012

Tým LCC Piranha na belgickém turnaji Goblin Games. Foto Ondřej Mika.Tým LCC Piranha na belgickém turnaji Goblin Games. Foto Ondřej Mika.
Tým LCC Piranha na belgickém turnaji Goblin Games. Foto Ondřej Mika.

(ado) V půlce září se vydal juniorský výběr klubu LCC Sokol Radotín, pod příhodným názvem Piranha, na dlouhou cestu na turnaj Goblin Games, který se hrál v Gentu, Belgii.

Ač na poslední chvíli odřekli účast některé mužské i ženské týmy, český výběr si turnaj užil se vším všudy. V sobotu i v neděli se utkaly proti výběru Holandska a místním Belgičankám. Holandský tým měl několik posil z reprezentace, které se předvedly na nedávném mistrovství Evropy v Amsterdamu. Pro naše děvčata to byla skvělá příprava do budoucna a i když oba zápasy právě proti tomuto týmu prohrály, nasbíraly obrovské zkušenosti a užily si to.

Naproti tomu v zápasech proti belgickým Gent Gazelles jasně dominovaly naše "Piranhy". Kromě skvělých přenosů míče a bojovnosti po celém hřišti, ukázaly naše hráčky dovednost udržet balón v útoku a hrát čistou a tvrdou obranu zároveň. Do branky se po dlouhé době vrátila Soňa Neubauerová, která předvedla skvělý výkon a vysloužila si tak ocenění nejužitečnějšího hráče celého turnaje. 

V doprovodné soutěži o nejrychlejší střelu se na 1. místě umístila hráčka z našeho týmu - Kristýna Šturmová, gratulejeme!

Turnaj byl skvělým zájezdem pro všechny hráčky a jejich organizační tým, plný dobrého lakrosu a celkové atmosféry. 

Celkové pořadí ženské části turnaji:

1. místo: Team Tekiela /NL/
Runner-up: LCC Piranha /CZ/
Bronze: Ghent Gazelles /BE/

Více fotografií najdete ve Fotogalerii.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 286