Lacrosse > Ženský lakros > Tým Haudenosaunee odstoupil z MS juniorek

Tým Haudenosaunee odstoupil z MS juniorek

13.7.2015

(pur) - Jen deset dní před začátkem mistrovství světa juniorek ve Skotsku přišla ze zámoří nepříjemná zpráva. Kvůli problémům s pasy odstoupil z šampionátu tým Haudenosaunee. Český výběr se tak na úvod střetne s obhájkyněmi stříbra - Australankami.

Turnaje v Edinburghu se tak zúčastní jen čtrnáct týmů. Na oficiálních stránkách MS už celek Haudenosaunee v rozpisu nefiguruje a jeho místo ve skupině C zůstane prázdné.

Problémem jsou opět pasy Irokézkské konfederace, které Velká Británie neuznává a hráčky ani realizační tým by tak do Skotska nemohl bez jiných cestovních dokladů dorazit. Stejný problém měli reprezentanti Irokézů na fieldovém MS v roce 2010 v Manchesteru.

"Po měsících snažení, jak se dostat do Skotska, jsme byli neúspěšní. Je to dlouhodobé politické téma, když nás některé země neuznávají jako suverénní národ. Spojené království je jednou z těchto zemí. Chtěli, abychom cestovali na kanadské a americké pasy, ale to je pro nás nepřijatelné. My nejsme kanadští ani američtí občané. Nicméně respektujeme právo Spojeného království chránit svou zemi a jejich občany," stojí v prohlášení vedení Haudenosaunee k neúčasti na MS.

Místo týmu Haudenosaunee čeká české reprezentantky hned na úvod mnohem těžší sousto. Češky se totiž utkají s Austrálií, která zatím na juniorských šampionátech nikdy nechyběla ve finále. Následovat budou beze změny zápasy s ostatními týmy ze skupiny B.

Loading...

Ženský lakros

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 109
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?