Lacrosse > Mládež > Turnajem v Radotíně skončila letošní JBLL

Turnajem v Radotíně skončila letošní JBLL

16.4.2019

LCC Ants U10LCC Ants U10
LCC Ants U10
U12: LCC–JM&PlzU12: LCC–JM&Plz
U12: LCC–JM&Plz
U12: LCC–ZbraslavU12: LCC–Zbraslav
U12: LCC–Zbraslav
Mistři U12 – spojený tým Jižního Města a PlzněMistři U12 – spojený tým Jižního Města a Plzně
Mistři U12 – spojený tým Jižního Města a Plzně
U14: LCC Foxes–ZbraslavU14: LCC Foxes–Zbraslav
U14: LCC Foxes–Zbraslav
Mistři U14: LCC FoxesMistři U14: LCC Foxes
Mistři U14: LCC Foxes

Sedmý, závěrečný turnaj Juniorské boxlakrosové ligy 2018/19 se uskutečnil 14. dubna v aréně LCC Radotín. Byli vyhodnoceni nejlepší hráči sezóny a rozdány tituly mistra ČR v jednotlivých kategoriích. Už za necelé tři týdny pak začíná soutěž ve fieldlakrosu.

V prvním zápase se střetli LCC Blue a LCC Red v kategorii U10. Celou sezónu trénují společně a na turnajích se pak střetávají v „bratrovražedných“ bojích, nicméně motivace být nejlepší jim nechybí, a tak desítkám diváků, pochopitelně hlavně z řad rodičů a příbuzných, předvedli skvělou a hlavně vyrovnanou bitvu, z níž vyšli nakonec vítězně Blue 11:8, když první periodu prohráli, po druhé byl stav 6:6 a rozhodlo se až na konci třetí. Doplňkové samostatné nájezdy pak vyhráli Red, takže body se dělily v poměru 4:2 pro Modré.

Nejlepším brankářem ročníku byl vyhlášen Štěpán Fafejta, nejvíc asistencí měl Ludvík Cibulka a nejvíc kanadských bodů (15) nasbíral David Šimák. Celkovým vítězem jsou všichni LCC Ants U10. Doufejme, že v příští sezóně už se najde někdo, kdo by se jim postavil.

V druhém zápase nastoupili v kategorii U12 LCC Ants proti spojenému týmu Jižního Města a Plzně a dělali si zálusk na to, že už předem jistého mistra podruhé v sezóně porazí, zvláště když mu chyběl nejlepší hráč Štěpán Klíč. Zůstalo ale jen u zbožného přání. Radotínští nezopakovali výbornou hru z minulého týdne a po přímo mátožném výkonu prohráli 3:9, když získali ze zápasu jen půlbod za remízu v prostřední periodě.

V dalším zápase této kategorie se utkali JM&Plz s týmem Zbraslavi a početní diváci viděli určitě nejvyrovnanější zápas těchto soupeřů v sezóně. Zbraslavští v závěru mocně dotahovali (poslední periodu vyhráli 0:2) a k remízovému úspěchu chyběl jen kousek. Nakonec ale brali vítězství 6:5 „United“.

Ve třetím zápase U12 došlo na střet domácích Ants se Zbraslaví, povzbuzenou výborným výkonem z předchozího mače. Mravenci se ale po obědě už probudili a zvláště ve druhé periodě, kterou vyhráli 7:3, předváděli nečekaně kombinační hru a jen jejich střelecká impotence a výborný výkon zbraslavského Ondřeje Hájka v brance zabránily debaklu. Ants nakonec vyhráli 9:4 a netradičně i pozápasové nájezdy.

Nejlepším brankářem ročníku byl vyhlášen Adam Mraček (ZBR), i když toho vlastně moc neodchytal, protože ve všech týmech většinou nastupovali v brance kluci starší. Nejvíce asistencí (20) nasbíral Ondřej Mikulka (JM) a vítězem bodování (51) je Štěpán Klíč (JM). Mistrem ČR se stal spojený tým Jižního Města a Plzně.

Všechny výsledky a statistiky U12 najdete zde.

V pořadí třetí zápas dne obstarali v kategorii U14 týmy LCC Foxes a Lakros Zbraslav. Foxes věděli, že vítězství jim zajistí titul bez ohledu na výsledky dalších zápasů, a to zřejmě poznamenalo jejich výkon. Často chybovali, hloupě ztráceli míče a první periodu prohráli 2:4. Ve druhé se jim podařilo vyrovnat, a tak rozhodovala třetí. Zbraslav šla znovu do vedení, dokonce o dva góly na 4:6, jenže pak se Lišáci vzchopili a v úseku 2 minut a 40 vteřin obrátili čtyřmi góly na konečných 8:6.

Ve druhém zápase U14 došlo na souboj spojeného týmu JM&Plz a Zbraslavi, v němž podle očekávání dominovali Zbraslavští a po vítězství 9:3 brali všechny body.

K poslednímu zápasu nastoupili domácí Foxes proti týmu JM&Plz a zřejmě nedostatek motivace poznamenal jejich výkon, když prohrávali už 1:4 a 4:8. „United“ však vedení o 4 góly nakonec nestačilo, Radotínští ještě ve druhé periodě snížili na 7:8 a v poslední periodě dalšími čtyřmi góly rozhodli o svém vítězství 11:8, když hosté se střelecky už vůbec neprosadili.

Nejlepším brankářem sezóny se stal Ondřej Hájek (ZBR), nejvíckrát nahrál na gól Lukáš Kučera (27), a protože přidal ještě 19 branek, stal se i celkovým vítězem bodování. Mistrem ČR v kategorii U14 jsou LCC Foxes.

Všechny výsledky a statistiky U14 najdete zde.

Antonín Gottwald
foto Karel Mokrý, Daniela Kučerová

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 285