Lacrosse > Ženský lakros > Aktuality > Turnaj Easter Eights ve Stockportu

Turnaj Easter Eights ve Stockportu

5.5.2011

Pozvánka na Stockport Easter Eights turnajPozvánka na Stockport Easter Eights turnaj
Pozvánka na Stockport Easter Eights turnaj
Hráčka týmu Jingle Bells přebírající odměnu za vítězství v turnajiHráčka týmu Jingle Bells přebírající odměnu za vítězství v turnaji
Hráčka týmu Jingle Bells přebírající odměnu za vítězství v turnaji

(ado) - Máme tu pár informací z turnaje Easter Eights, který se konal 23.4. pro ženy a 24.4. bylo plno fieldlakrosu. Tato netradiční forma turnaje byla odehrána ve Stockportu v Anglii, pár kilometrů od Manchesteru. Kromě anglickým týmů přijel i silný celek s plnou soupiskou z Hamburku v Německu a dále nadšenkyně z nizozemského Den Haagu.

Hřiště bylo oproti normálu velice malé, velikostně přibližně jako pro basket. Počet hráček 7 plus brankářka, po góle ihned rozehrával brankář. Hra tímto byla naplněna rychlostí, někdy i tvrdostí a hlavně spoustou pěkných útočných a obranných akcí. V Česku se dá tato myšlenka lakrosového turnaje srovnat se zimní ligou ženského lakrosu WILL /Women´s Indoor Lacrosse League/, která se však hraje bez veškerého sekání kvůli bezpečnosti a tréninku správného obranného postoje.

Do finále se probojoval tým Timperley, který je známý u českých hráček z Poháru evropských mistryň 2010, který se konal na konci října v Radotíně. Tyto anglické mistryně porazily domácí LCC Radotín v základní části, ty však dostaly možnost jim porážku oplatit ve finále, kde se rozhodlo o vítězkách až v poslední minutě zápasu ve prospěch českých mistryň z Radotína. Anglický tým Timperley má několik reprezentantek Skotska z MS 2009 (jak na Poháru mistryň, tak na turnaji Easter Eights), např. Katherine Swallow, její sestra Nicole Swallow a Emma Economou.

Soupeřem Timperley byl tým Jingle Bells, kde se objevila kapitánka skotské reprezentace z U19 MS v roce 2007 v Kanadě a jedna z hráček opět skotského výběru na pražském MS 2009, Ellie Bygroves (dříve Davis). Finále bylo velice napínavé a plné skvělých akcí, jak u hráček v poli, tak brankářek. Jingle Bells rozhodlo v prodloužení a odneslo si tak domů nejen vítěznou plaketu, ale i finanční odměnu.

 

Loading...

Aktuality

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Právě se hraje