Turku den 11

Turku den 11
Turku den 11
Turku den 11
Turku den 11
Turku den 11

Dnešní zápas měl být tím, na co se každý na mistrovství světa těší, a to zahrát si proti týmu z jiného kontinentu. Naneštěstí pro nás, to byla namotivovaná Austrálie, která zatím na celém turnaji vyhrála pouze jeden zápas, a proto si další možnost na výhru nechtěla jen tak nechat vzít, a bohužel jí to vyšlo, tento tým nám udělal černou skvrnu na naší cestě šampionátem. 

Zápas z naší strany nebyl vůbec tak dobrý, jak mohl být. A začalo to už ráno, když na ranní výběh nepřišli hráči ze dvou pokojů. A i na rozházení scházela naše obvyklá dravost. A když naší chybějící bojovné náladě nepomohlo ani rozběhání před zápasem, které nám v minulosti přineslo štěstí, tak zápas vypadal, tak jak vypadal. Byla to prostě jedním slovem křeč. Těžce se nám získávaly míče, bohužel bez držení míče se hraje a vyhrává těžce. Ale zase na druhou stranu, když jsme byli v útoku, tak se nám převážně dařilo a většina střel skončila v síti soupeřovy branky. A i proto přes velký rozdíl gólů mezi námi a Austrálii, měl Matěj lepší skórovou bilanci než gólman soupeře. Také bych rád pochválil obranu, která dokázala udržet nervy na uzdě a vysloužila si na trestné lavici pouhých 5,5 minuty. Ale i přes tato fakta náš zápas skončil 27:4. Nás aspoň může těšit, že jsme si slabší chvilku vybrali až v posledním dnu, a díky tomu jsme vybojovali krásné 6. místo, na které můžeme být právem hrdi, jelikož jsme během mistrovství vyhráli mnoho těžkých zápasů, a věřím, že se v budoucnu nebude vzpomínat na tento nevydařený zápas, ale na jiná vítězná utkání, která byla plná radosti ze hry a kolektivní spolupráce.

Po vytouženém odpískání toho to zápasu jsme se stihli podívat na zápas o třetí místo, který ovládli Irokézové poměrem 19:1. Zápas byl docela nudný. Protože se hrálo jen na jednu bránu. Jediný, kdo dal gól do sítě nejlepšímu brankáři MS, byl anglický hráč s číslem 22, který tuto historku pak říkal na party asi 2 hodiny… Také jsme shlédli finále, které bylo velmi napínavé a skončilo dvougólovou výhrou USA nad Kanadou. Hráči Spojených států se tak stali absolutními vítězi MS U19 2012, avšak zápas byl docela nervózní z obou stran. Jen ke smůle Kanadské reprezentace její hráči udělali více hloupých chyb, jako např. nepřipravené střely na bránu směřované přesně do lakrosky brankáře, taktéž měli překvapivě mnoho nepřesných nahrávek a tím i následnou ztrátu míče. Za tým Ameriky byla nejvíce vidět 25, Mattew Kavanagh, který hraje za univerzitu Notre Dame a obránce s českým jménem Stephen Jahelka, který by mohl hrát i za Českou republiku. 

Po zápase následoval závěrečný ceremoniál, kde se předávaly medaile a hodně se děkovalo, ale také se vyhlašovali nejlepší hráči turnaje neboli top 10 a v této sekci náš tým exceloval, jelikož komise, postavená ze všech trenérů, z našeho týmu vybrala tři hráče, a to Dominika Peška, Jiřího Loskota a Radka Skálu. A za to, že z národního týmu Česka bylo vybráno tolik hráčů, jsem opravdu rád, jelikož je vidět, že v naší zemi ta kvalita hráčů opravdu je. Ale osobně si myslím, že je ještě mnoho hráčů, kteří by si tuto cenu taktéž zasloužili, jelikož každý v týmu má svou úlohu, a když se vyhraje zápas má na tom zásluhu celý tým. 

Po předání všech těch drahých kovů jsme se odebrali na hostel, kde jsme si odpočinuli a nabrali síly na závěrečnou party. 

Doufáme, že navážeme na tento úspěch, který jsme tady udělali. A že to i další mladé kluky u nás v Čechách bude motivovat k hrání fieldlakrosu.

M. Hodaň

Foto: ZDE
Video P. Skála: ZDE
Video V. Oulehla: ZDE
Video P. Fait: ZDE

Sponzoři U19

  

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95