Turku den 09

Turku den 09
Turku den 09
Turku den 09
Turku den 09
Turku den 09
Turku den 09

…hezký večer z Turku, dneska jsme dali klukům volno, aby si odpočinuli od lakrosu a vyčistili hlavy, proto byl meeting s platíčkem piv od nás z realizačního týmu a my si jako poděkování od kluků vysloužili lahvinku Bacardi…

…čím si to zasloužili?? Samozřejmě vítězstvím proti Německu. Že nevíte, proč je to takový úspěch?? Protože na turnaji skončíme nejhůř, při prohraném zápase o páté místo proti Austrálii, šestí, a kdyby se to dělalo jako dříve v ledním hokeji a vyhodnocoval se evropský šampionát seškrtáním zámořských celků, jsou z nás vicemistři Evropy. A že nevíte, kdy jsme naposledy byli v Evropě druzí?? Já ano, bylo to v roce 1997, a to byla většina našeho týmu na světě cca dva tři roky. A kdy jsme byli naposledy šestí na světě?? Tak to vím opět naprosto přesně… nikdy…

Nejlepší výsledek na světovém šampionátu měla Česká republika 9. místem v roce 1998 v Baltimore…

…takže za náš realizační tým: Kluci díky, doufám, že chápete, že konečně máme generaci, která nás další tvrdou a poctivou práci může vrátit zpět na výsluní…

…a jak že se to celé událo?? S aklimatizací na důležitý, jak jsme říkali klukům, dokonce nejdůležitější zápas na turnaji, problém nebyl. Náš tradiční denní harmonogram byl vlastně jenom plus jedna hodina. Jedinou změnou byly po hymnách dva bazény sprintu mezi wing lajnami pro zvýšení tepovky, abychom zvládli lépe vstup do utkání. Jestli to bylo tím, nevím, ale vstup byl excelentní, skóre po první periodě 5:0 jsme si přáli jenom v nejtajnějším snu, na který nad debatou dlouho do noci snad ani nezbyl čas.

V druhé periodě jsme malinko polevili a já si musel na svoji desce monitorující dění na hřišti opět založit kolonku nevynucené chyby. A věřte tomu, že jsem tam měl na konci druhé periody nelichotivých 5 čárek. Skvělou vizitkou obrany je, že všechny zahozené míče vracela zpět do útoku, parádním bráněním a vývozy zároveň. V tuhle chvíli zápasu obrana inkasovala pouze jednou, a to v oslabení. Na to mám jedno krásné slovíčko „unbelievable“.

I když začátek třetí periody patřil zase Němcům, kteří dvěma góly ukousli na chvíli kousek našeho náskoku, ve druhé polovině třetí periody jsme šňůrou tří gólů ukázali všem v areálu, kdo to sem dnes přišel vyhrát.

Ve čtvrté periodě jsme měli docela nahráno, a tak jsme pustili do hry zase všechny naše hráče, aby nabyli potřebné zkušenosti do dalších let, a až se vrátí do svých klubů, aby šířili v naší boxlakrosové zemičce dobré slovo fieldlakrosu. Po konečném výsledku 10:7, stejném jako na úvod proti Finům, mohly proběhnout zasloužené oslavy.

Zítra se z nás při volném dnu stanou turisté, půjdeme proběhnout zdejší památky a v sobotu zkusíme Austrálii, chce-li být pátá více než my….

Tomáš Beran

Foto: ZDE
Foto oficiální: ZDE
Video Matěj : ZDE
Video Jirka: ZDE
Video Michal :ZDE 

Sponzoři U19

  

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95