Turku den 08

Turku den 08
Turku den 08
Turku den 08
Turku den 08
Turku den 08
Turku den 08
Turku den 08

... jak začít. Začněme od rána. Jako vždy nás čekalo ranní protažení u místního bazénku. Tam jsme si smočili nohy, aby byly uvolněné, a šli na stejnou snídani, jako už posledních 7 dnů. Ale dá se z toho najíst. Po snídani jsme se natáhli a čekali jsme na odchod na další jídlo. Oběd jsme zvládli rychle, protože jsme byli natěšení na to, co mělo být vyvrcholením turnaje. Zápas proti Anglii. Bitva o Evropu. Nebo jak jinak to nazvat…? Trenéři dlouho do noci vymýšleli taktiku s jakou na Anglii vyrukujeme. Nakonec se to protáhlo do 2 hodin ráno a během přemýšlení padlo 0,7 litru Baltik Dark, 1,5 litru Dr.Peper, 2x double cheeseburger, Iso Kokot Burger + 3x hranolky.

Zápas, ve kterém jsme mohli přepsat historii a vstoupit do ní jako vítězové a skončit nejhůře čtvrtí na MS jsme prohráli 8:17. Ale začneme od stavu 0:0. Hned od první minuty, kdy Radek Skála dal gól, bylo vidět, že na ně máme a že je můžeme porazit. Stačí jen hrát každý, co má, a půjde to. Bohužel pak zapůsobila nervozita a emoce a byl konec periody za hrozného stavu 1:5.

Druhá perioda začala zase nervózně, ale pak jsme ukázali, že umíme otáčet zápasy. Dvěma brankami jsme snížili na 3:6, jenže Anglie odpověděla do přestávky třemi projektily do svatyně Matěje Baráka.

Ve třetí periodě ukázal své drápky i český lvíček a zásluhou Loskota, Podroužka a Peška dostal zápas podobu 6:9. Bohužel stejnou šnůrou odpověděla i Anglie, a do závěrečné periody jsme šli za stavu 6:12. Naposledy takto vyrovnanou periodu hráli Češi v Cardiffu před 12 lety.

Čtvrtá perioda byla zase méně vydařená a skončila 2:5, takže celkové skóre bylo 8:17. Nutno podotknout, že kluci dřeli až do konce a nevypustili nic, a tak mohou být právem na sebe hrdí. Smutným hrdinou se stal Mike Ronovský, který senzačně zachytil clear Anglie, ale již nedokázal usměrnit střelu mezi tři odkryté tyče.

 

Nevýhodou dnešního zápasu bylo to, že máme mnoho zranění. Ale zase ubylo vyloučení. Kdybychom neudělali tolik chyb, tak jsme mohli Anglii více potrápit a možná i vyhrát. O tom se nám před MS ani nezdálo.

Po zápase tým vyrazil na pizzu k místnímu stánku, kde Radek Skála a Dominik Pešek soupeřili o to, kdo je hezčí. Rozhodčími se jim staly místní 14leté slečny, které kluky projely jako býky na nějakém trhu (ten měl vousy, ten měl špatné číslo,…). Překvapivým vítězem se stal pomocný rozhodčí Petr Ševcovič, který se slečen ptal. Ale pokud by si měly holky opravdu vybrat, zvolily by Dominika, protože nemá vousy a ani číslo 3.

Zítra nás čeká soupeř, kterému máme co vracet. Jsou to Němci, kteří budou hrát svojí strojovou hru. Věříme, že je porazíme a posune nás to do souboje o 5. místo na MS proti vítězi zápasu Finsko:Austrálie.

Martin Hodaň

Foto: ZDE
Video vzkaz: ZDE
Video dárek od Anglie: ZDE
Video David: ZDE
Video: Dolejší:  ZDE
Foto Oficiální:  ZDE

Sponzoři U19

  

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95