Turku den 07

Schválně zkuste uhodnout, jaké počasí pro nás dnes Finsko přivítalo? Hádáte špatně - bylo hezky! Zase jsme hráli od 10:00, takže už jistě víte, jaký jsme měli program. V pohodě jsme dorazili na stadion a tentokrát nikdo nic na hostelu nezapomněl.První periodu jsme začali...no jak bych to řekl, příšerně! Vůbec jsme nehráli to, co jsme si řekli. I „borůvkový koláč“ řeknete rychleji, než my jsme dokázali setrvat v útoku. A tak se z toho vyklubalo, že Fini si zvesela útočili skoro celou periodu. Můžeme děkovat „pánbíčkovi“, že jsmedostali pouze jednu branku.

To druhá perioda byla absolutně v opačném duchu. Balon jsme konečně drželi déle, v útoku jsme ožili, a dokázali jsme vyrovnat. Vojta Weiss se uvolnil skvělým náběhem rovnou ze střídačky, dostal nahrávku zpoza brány a nekompromisně zavěsil. Pak jsme sázeli góly jak na běžícím páse, za druhou část jsme skórovali celkem 7krát. Fini však také góly přidávali a drželi se na dostřel. Za zmínku stojí gól Tomáše Žipaje, který ho tam fouknul, jak když se hází uhlí do kotle lokomotivy, prostě „lopatou“. Ke konci periody jsme však nasázeli ještě pár gólů (pár zde opravdu znamená číslovku 2), a tak jsme čtvrtinu uzavírali se skórem 7:4 pro nás.

Třetí dějství bylo zase vyrovnané, skončilo 1:1. Jinak byla třetí perioda absolutně nezajímavá, za zmínku snad jen stojí, že sestřelili Vojtu Weisse. Totálně nesmyslně po pískání, Vojta si rozkousl ret a zbytek zápasu nedohrál. Stav je 8:5.

Čtvrtá perioda začala dobře, už asi po 15 vteřinách jsme z přesilovky přidali gól a zdálo se, že už zápas vyhrajeme v klidu. Nepovedlo se, zřejmě rádi hrajeme na nervy divákům v Praze. Linka pomyslné sinusoidy byla zrovna někde na hranici - 5 a Fini pomalu a jistě přidávali jeden gól za druhým, až to bylo opět jen o gól. Dominik Pešek přidal ještě jeden na 10:8 a vypadalo to na jasnou výhru, když zbývala minuta a půl dokonce. Vzpurní Fini však v tomto krátkém čase dokázali srovnat. Smutné je, že i tentokrát rozhodčí byli proti nám. Fauly tedy pískali dobře, ale veškeré souboje o volné míče dávali jim. Perioda tedy skončila remízou a šlo se do prodloužení.

Kdo říkal, že hrajeme infarktové zápasy, musel mít po tomto utkání minimálně čtyři bypassy. Ihned po rozhozu jsme šli do oslabení 6 na 3. Můžeme poděkovat Kubovi Výmolovi, Matěji Řezníčkovi, Petru Skálovi a hlavně Matěji Barákovi za urputnou obranu. Fini, ačkoliv byli celé 4 minuty v přesilovce, ale nic nevymysleli. Druhá perioda byla ještě více infarktová. Nejdříve Fini skórovali minutu a půl před koncem. Ale náš závěr byl doslova impozantní, 20 vteřin před koncem nejdříve Radek Skála střílel vedle, ale ihned poté ho excelentně našel Roman „Čenda“ Seidl (nevím, čím to je, ale naši střelci mají tendenci lítat brankovištěm, zrovna když kolem letí míček) a Radek nekompromisně zavěsil.

... a šlo se do náhlé smrti! Po poslední zkušenosti z Amsterdamu víme, jaký to je pocit, v něm prohrát. Tentokrát jsme si zažili opačný pocit. Řeknu vám, je to nádhera! Takovou euforii jsem v životě nezažil, já nevěděl, jestli se smát nebo brečet, a podobně na tom byl celý tým. A jak k tomu došlo? Náš první útok gólem neskončil, finský útok skončil stejně neblaze (pro nás teda blaze), hlavně díky dalšímu skvělému zákroku Matěje Baráka. Pak přišel velice lukrativní clear, využili jsme „bordelu“ ve finské obraně a přišel okamžik Tomáše „Pimpyho“ Žipaje. Po zcela nezištné nahrávce od Radka Skály si vychutnal brankáře naznačením a lehkým přehozením na „off stick side“ brány!!!!

Po oslavách a klasickém zapívání „Vysokého jalovce“ jsme se ledově vykoupali, vysprchovali a šli se koukat na zápas dne (tedy zápas dne jsme už zařídili my!) USA - Irokézové.

Vyrazili jsme na oběd a pak na hostel, odpočinek jsme si zasloužili. Taky jsme si dali vyprat špinavé věci. Jirkovi Loskotovi se stala taková zlá...nepěkná věc, jeho podkolenky se zdrcly na velikost ponožek pro batolata. Jinak byl také klasický meeting, kde jsme si opět poslechli, jestli máme zapotřebí to trenérům dělat. Dohodli jsme se, že si proti Anglii „zablbneme na dvorku“. A jak to dopadne? To se nechme překvapit.