Turku den 06

Turku den 06
Turku den 06
Turku den 06
Turku den 06
Turku den 06
Turku den 06
Turku den 06

Dnes jsme se probudili do typického finského rána – pršelo jak z konve. Přesto jsme absolvovali ranní výběh, ze kterého se nejspíš stává každodenní rituál. Nese to ovoce, takže si určitě zaběháme i zítra. Jelikož jsme opět hráli od 10.00, byl ranní program stejný jako dny předešlé. Výběh, snídaně, balení věcí, odchod na hřiště a rozházení. Hvězdou tohoto rána byl Jáchym Plecháček, který zapomněl míčky na hostelu.

Dnešní zápas vezmu zkráceně. Výhra! A můžeme jít dál... Ne, jen si dělám srandu. Ale zkráceně ho opravdu vezmu. První perioda byla z naší strany hrozná, nemohli jsme získat balon. Když už jsme ho získali, nemohli jsme ho vyvézt. Neměli jsme rozhozy. Zbytečně jsme chybovali. Naštěstí se naše hra srovnala, a i když jsme poprvé na turnaji první periodu prohrávali, dokázali jsme ji nakonec vyhrát.

Druhá čtvrtka už byla lepší. Balony jsme dokázali udržet konečně déle než člověk s Alzheimerem myšlenku, útoky byly nebezpečnější. Vojta Oulehla nastřelil dokonce tyč. Náš útok se dokonce natolik zlepšil, že jsme útočili natolik dlouho, až rozhodčí zahlásili: „Keep it in.“ Tímto trpělivým stylem jsme se vypracovali k vedení 5:2. Nizozemci však do konce periody dokázali přidat jeden gól, a tak čtvrtina skončila 5:3 v náš prospěch.

Třetí dějství, to byla jinačí perioda. Hrálo se nahoru a dolů. Také jsme nakonec docela rychle přišli o svoje vedení. Nizozemci i přes naší dobře fungující obranu dokázali nasázet 5 gólů v řadě a rázem vedli o dva góly. V ten moment jsme si vzali timeout, na které trenér Tomáš Beran zahlásil motto dne, a to: „Nás zatím žádný soupeř neporazil, jediný, kdo nás poráží, je ten malej kokot v hlavě.“ Evidentně proslov zapůsobil, protože jsme se nesesypali, toho „malýho kokota“ všichni uzavřeli do složky těch nejhorších vzpomínek, kde měl takové trauma, že už nikomu v hlavě nic nenašeptával. A třemi slepenými góly jsme dokázali zvrátit nepříznivý stav na 8:7 pro nás. Vrátili jsme se totiž konečně zpátky k našemu signálu a fungovalo to, k tonu Jáchym Plecháček přidal nádherný gól (navíc svůj první na turnaji), když zachytil nahrávku přes brankoviště během toho, co letěl náhodou kolem (tím letěl opravdu myslím letěl) a zavěsil do prázdné brány. 8:7 - toto skóre svítilo na tabuli i na konci třetí periody.

Stejným stylem jako jsme zakončili třetí čtvrtku jsme načali i tu poslední. Během prvních tří minut jsme zasadili další dva fíky a najednou jsme vedli o tři. Navíc po skvělém zaběhnutí za obranu se konečně trefil Adam Podroužek, a mohl tak oslavit svůj první gól na turnaji. Nizozemci však zase dokázali náš náskok stáhnout, a bylo to opět jen o jeden gól. Dominik Pešek vzal úlohu pojistitele na sebe a, jak to sám nazval, po boxové kličce zavěsil pod víko a zvýšil náš náskok opět o dva góly. V tom čase zbývaly pouhé 4 minuty do konce. Chytrou hrou jsme se snažili držet balon, Holanďani však zase odpověděli gólem. To byla už pouhá minuta do konce, a tak jsme balon už jen drželi. Spíše jsme se ho snažili držet, ale rozhodčí, kteří byli tento zápas bezdůvodně proti nám, škodili jak mohli. Matěj Barák nás však opět zachránil, když dokázal na sebe natáhnout tři hráče a vklidu poslat balon po zemi na Radka Skálu. Pak museli rozhodčí písknout konec, a my tak vyhráli jeden z nejdůležitějších zápasů na turnaji.

Navíc jak trenéři zhodnotili – byl to snad první zápas za poslední dvě dekády, kdy jsme dokázali takto důležitý a vyrovnaný zápas vyhrát. Rýsuje se opravdu nadějná generace. A takovou třešničkou na dortu bylo, že hráči, kteří na ME v Amsterdamu s Holandskem prohráli, jim teď porážku oplatili!!

Jinak na dnešním programu krom oběda nebylo nic. Oběd tentokrát potěšil i mne – chilli con carne nemůže odmítnout nikdo. Pak jsme se vrátili jen zpátky na hřiště pro tašky a mohli jsme jít na hostel si pořádně „dáchnout“. Ve 20:00 byl naordinovaný meeting, kde jsme se dohodli, že podruhé porazíme Finy, takhle jednoduché plány se mi líbí. Pak už jen týmové zhlédnutí filmu, nebo zkouknutí dnešního zápasu (pro někoho psaní tohoto článku) a šli jsme spát.

AP

 

Disciplína, stažená obrana, hra po celém hřišti, pohyb, kokot v hlavě

Foto oficiální: ZDE
Foto: ZDE
Video: sestřih zápasu: ZDE
Video: ZDE

Sponzoři U19

  

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95