Turku den 04

Turku den 04
Turku den 04
Turku den 04
Turku den 04
Turku den 04
Turku den 04
Turku den 04

(AP) Čas ve Finsku šíleně rychle letí, a tak už se nám překulil čtvrtý den. Smolný den.  Opět jsme se probudili do příjemného ranního počasí, což na zdejší poměry je překvapivé. Proběhla klasická snídaně a se „spraveným“ Tomášem Žipajem jsme se vydali do kopečka na hřiště k zápasu proti našim západním sousedům - Němcům. Každý samozřejmě měl svoje rituály, které nabuzují a motivují na  zápas, vedli jsme i silácké řeči o výhře. Jenže chyba lávky – podcenili jsme soupeře. 

První perioda byla z naší strany ukázková, přesněji řečeno: navázali jsme na první turnajový výkon proti domácím Finům a troufám si i říci, že jsme i dokonce hráli lépe. Útok plnil hlavní pokyn od trenérů, který zněl „nedáme jim balón,“ a když už jsme jim ho nedopatřením odevzdali, naše obrana fungovala kompaktně a společně s gólmanem Marešem i krásně komunikovala. Navíc „Kubajz“ zachytal parádně a z jeho zákroků všem Němcům šla hlava kolem. Precizní hrou jsme první periodu vyhráli 2:0. 

Druhá, to už byla jinačí perioda! Začátek sice dobrý, ale během vývozu, do kterého se neohroženě vrhnul náš skvělý brankář, se bohužel vrhnul i německý útočník á la kamikadze. Němec Kubu sestřelil a nárazem koleno na koleno vyřadil ze hry jak sebe, tak i našeho strážce svatyně. Naneštěstí tím vyřadil Kubu i z celého turnaje. Do brány se však neohroženě postavil středopolař/útočník Matěj Barák a rozhodně to byl hrdina utkání.  Nerozehřátý a s víceméně nulovou brankářskou zkušeností se ukázal jako správná volba. Němce rozhodně potrápil, o čemž svědčí jeho 13 zákroků. Nevím, co se však stalo s morálkou a psychikou zbytku týmu. Zbytečné chyby, zbytečné fauly, zbytečná vyloučení. Zažili jsme si čtyři minuty hrůzy, kdy nám Němci nasázeli čtyři góly, za které naše brankářská dvojka rozhodně  nemohla. To nás položilo ještě více. I když jsme dokázali kontrovat, s rozjetým německým strojem už jsme se nemohli srovnávat. 

Třetí a čtvrtá perioda se snad ani popisovat nedá, v týmu zavládla nedisciplinovanost, projevily se nezkušenosti. Chyby a fauly narůstaly a celkově jsme Němcům darovali 14 minut v přesilovce, které využívali. Za zmínku však stojí, že hráči, kteří se běžně do hry nezapojují, se tentokrát zapojili a překvapili. Svým prvním gólem za reprezentaci na oficiální akci se může pochlubit Mike Ronovský. Vojta Weiss hýřil aktivitou a německý obranný vlak párkrát vykolejil. Jirka David coby obranný středopolař bránil  neuvěřitelným buldočím stylem a balony luxoval jako vysavače od Horsta Fuchse. A Matěj Barák prostě exceloval. Celkové skóre bylo ale nakonec 15:8 v náš neprospěch. 

Není to však poslední zápas turnaje, a tak nevěšíme hlavy. Zítra nás čeká zápas s Walesem, ve kterém nám jde o postup ze druhého místa ve skupině. Jelikož je Kuba Mareš bohužel ze hry, ihned po kratším oddychu se Dominik Pešek a Matěj Barák odebrali na brankářský trénink, který byl určitě k užitku, a všichni věříme, že Mates proti drakům z Walesu předvede ještě lepší výkon. Po tréninku byla na denním „timelinu“ večeře, ke které byl servírován guláš. Komu by však nelahodil, měl možnost dát si těstoviny s boloňskou omáčkou. Zábavou na večeři byla soutěž o to, kdo naší milé a sympatické pečovatelce Tiině předá dárkový balíček. Spravedlivou střižbou vyhrál Vojta Oulehla, i když jsme však nebyli přesvědčení, zda je to správná volba. Kluk šikovná si totiž pocákal skvostně bílé tričko gulášem, a tak se nám jeho  vzhled nezdál dostatečně reprezentativní. Vojta je však koumák, a tak hodil na sebe bundu, a daný úkol zvládnul. 

Večerní program obstaralo sledování zápasu Kanada-USA, kde jsme zjistili, že zaoceánští kluci jsou prostě někde jinde, a posléze následoval meeting. Chvilku předtím však Češi ukázali jací jsou umělci, a nejmenovaný jedinec vytvořil krásné abstraktní dílo v podobě rozbitého okna na lobby hostelu.  Meeting byl dlouhý a pořádně jsme si vysvětlili, že „takhle ne.“ Řekli jsme si, jak hrát proti Walesu, a věříme, že ukážeme, co v nás je.

By Adam Podroužek

Foto CZE: ZDE
Foto GER: ZDE 
Video: ZDE

Sponzoři U19

  

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95